Luxus v loftoch

19.1.2011 | Lucie Sýkorová | Byty | Komentárov 0 |

Loft sa stal životným štýlom, ktorý je domovom dobre situovaných, mladých tzv. singles alebo veľmi zaneprázdnených bezdetných párov. Domy obsahujúce bytové lofty sú veľkým lákadlom infraštruktúry - do ich susedstva sa sťahujú reštaurácie, bary a zábavné podniky, rovnako ako elegantné butiky, dotvárajúce image ležérneho bohémstva. Ako sa teda v loftoch býva?

Luxus v loftoch  - foto, Hyperbyvanie.sk

Podľa odborníkov je loft predovšetkým o pocite slobody skĺbenej s individualitou. Loft je všeobecným označením budov opustených fabrík, skladov a iných priemyselných prevádzok, ktoré obnovením dostali novú funkciu. Vytvorili sa v nich byty, kancelárie, alebo iné inštitúcie, ktoré obsahujú jedinú miestnosť s úžitkovou plochou 120-160 m2. Ich charakteristikou je vysoká vnútorná svetlosť, presahujúca niekedy až päť metrov, obrovské okná a všetkým pohodlím vybavený multifunkčný priestor.

Luxus v loftoch , fotka

Napriek veľkému priestoru je zariadenie loftu veľkou výzvou. V takomto priestore sa nešetrí fantáziou, ktorá je nasmerovaná na uvoľnenie pocitu chýbajúcich samostatných miestností. Rozdelenie priestoru - aspoň pocitovo - je veľmi podstatné. Optického oddelenia rôznych funkcií možno docieliť kobercami, rôznym zafarbením stien, vystriedaním farebnosti a dlažieb, mobilnými paravánmi či nábytkom. Zásadnou prednosťou mobilných konštrukcií je ich rôznorodá využiteľnosť a ľahká adaptácia v priestore.

Luxus v loftoch , fotka

Pre ich ľahkú manipuláciu je dobrým riešením inštalovať na ne kolieska. Ako dobrý všeobecný príklad môžeme uviesť ohraničenie "obývačky" obrovskou pohovkou či ukončenie kuchynskej časti vhodne umiestneným kuchynským pultom, vhodným riešením ale sú aj presklené steny a polovysoké múry, ktoré môžu vhodne slúžiť aj ako úložné priestory. Zaujímavého dojmu je možné dosiahnuť aj vodorovným členením, teda ak určité časti umiestnime napríklad na pódiu. Vo väčšom priestore je dobrým nápadom vytvorenie "horného poschodia", kde sa môžu uplatniť chránené intímne zóny bytu, napríkladu spálňa alebo detská izba.

Luxus v loftoch , fotka

Luxus v loftoch , fotka

Nenahraditeľnou rekvizitou loftu je svetlo. Denné osvetlenie nadrozmerných priestorov spravidla zabezpečujú obrovské okná, a preto dbajme, aby sme členením priestoru nebránili prirodzenému osvetleniu aj tých najodľahlejších bodov bytu. V charakteristických priestoroch je najvhodnejším riešením pre zmäkčenie celkového dojmu vytvorenie umelého osvetlenia zabudovaným bodovým osvetlením, ktorého možno využiť aj cielene na zdôraznenie zaujímavých kútov či kusov zariadenia. Pri výbere farieb buďte odvážni, ale aj tu sa počíta s vytvorením celkovej súhry a harmónie. Pravdou však zostáva, že pravý loft je v súčasnosti na trhu luxusom, a bude aj v budúcnosti.

Luxus v loftoch , fotka

 

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbývanie.skDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Luxus v loftoch zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 219 príspevkov

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Ďalšie príspevky »