Boj s miestom

30.1.2012 | Monika Kovačková | Byty | Komentárov 0 |

Počas života stále zhromažďujeme veľké množstvo vecí, nakupujeme nové, bez toho, aby sme tie staré z akéhokoľvek dôvodu - či praktického alebo emocionálneho - vyhadzovali. Náš byt však nie je nafukovací a tak sa z neho postupom času stáva skladisko, v ktorom sa cítime stiesnene. Rýchlym riešením je radikálne upratovanie, ale ak sa nechcete ničoho zbavovať, možno nedostatok miesta riešiť chytrou organizáciou priestoru.

Boj s miestom - foto, Hyperbyvanie.sk

Keď sa začínate udomácňovať

Ak si ešte len kupujete byt, ktorý musí byť z finančných dôvodov čo najmenší, dbajte na vhodné riešenie priestoru. Radšej privítajte menšiu rozlohu kuchyne či obývacej izby, ktoré ustúpia väčšej špajze, komore alebo šatni. Je lepšie mať metlu, lopatku, vysávač a ďalšie nevyhnutnosti ukryté pred zrakmi a užívať si v malej miestnosti vzdušného a uprataného priestoru. Ideálny je byt s pivnicou, ktorú, keď riadne upracete a zabezpečíte, môže slúžiť ako vhodné útočisko i pre veci drahšie, ako sú bicykle alebo lyže. Efektívnym riešením nedostatku úložného priestoru je vybudovanie tzv. podhľadov. Ide o zníženie stropov, ktoré vám v bežnom živote nebude nijako prekážať a ktoré je skvelým miestom pre ukladanie vecí.

Boj s miestom, fotka

Skromné doplnky

Aj samotný nábytok vám paradoxne pomôže ušetriť veľa miesta. Stavte na zabudované skrine a nábytok s veľkým úložným priestorom. Ideálne sú zvýšené postele s priestrannými zásuvkami, ktoré pohltia veľké množstvo vecí. Aj krehké stolíky môžete ľahko nahradiť truhlou a komorami, ktorých zásuvky pri upratovaní veľmi oceníte. Z priestoru vyťažte maximum a preto využite aj úplne nevyužitý priestor pod stropom. Všetky skrine a police vyžeňte čo najvyššie ako to ide a uložte sem všetko, čo nepotrebujete zas tak často. Využite celú plochu steny a budete prekvapení, koľko miesta takto ušetríte.

Ďalším módnym úložiskom sú police a vitríny, do ktorých spravidla umiestňujeme esteticky krásne doplnky, ktoré chceme mať neustále na očiach. Inak je tomu však v byte, kde sa musí šetriť každým centimetrom - police sú často zahltené všetkým možným. A pretože nie vždy môžete tieto odkladacie priestory zakryť nepriehľadnými dvierkami, skúste si pomôcť závesom. Z rozsiahlej ponuky si ľahko vyberiete farbu i vzor, ktoré skvele doladia váš interiér.

Boj s miestom, fotka

Nemusíte sa báť, že nábytok s úložným priestorom premení váš byt v nudný a zastavaný príbytok. Naopak. Aj nedostatok miesta sa dá riešiť vtipne a originálne. Niektoré skrine so zásuvkami môžu slúžiť zároveň ako schody aj ako netradičné posedenie. Dôvtipné sú závesné úložné priestory rozličných tvarov a materiálov, ktoré si môžete umiestniť presne tam, kam potrebujete.

Boj s miestom, fotka

Nebojte sa ukladať svoje veci do krabíc. Hoci krabice s vecami evokujú predstavu nezariadeného bytu či sťahovanie, siahnite po kartónových typoch módnych farieb a potlačí, do ktorých utriedite drobnosti, ktoré by sa vám inak povaľovali po byte. Nielen krabice, ale aj iné kusy zariadenia voľte vo svetlých farbách; priestor môžete navyše opticky zväčšiť zrkadlami.

Boj s miestom, fotka

Vychytávkou v oblasti šetrenia miestom sú vysávacie vaky. Ide o veľké plastové vrecia, ktoré sa naplnia vecami, ktorých objem sa po odsatí vzduchu zmenší, teda napríklad oblečením či vankúšmi. Z naplnených a zapnutých vriec so špeciálnym otvorom odsaje vzduch hubicou vysávača. Objem takto uložených vecí sa zmenší asi o tretinu, veci sú navyše vákuovo chránené pred prachom, roztočmi a poškodením.

Boj s miestom, fotka

So šetrením priestoru sa môžete skutočne vyhrať a zariadenia, ktoré vám v tom pomôžu, môžete skvele zladiť s každým interiérom aj so svojím vkusom. Hoci vychytávok, ako uložiť veľké množstvo vecí na malom priestore, je nespočetné množstvo, nemali by ste skladovať veci naozaj zbytočné - všetko čo je rozbité a nefunkčné, rovnako tak ako všetko, čo ste nepoužívali dlhšie ako rok, musí z bytu von. Odľahčí sa tak nielen vášmu bývaniu, ale aj vám samotným.

Autor: Monika Kovačková
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Boj s miestom zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »