Bambusová podlaha

8.5.2008 | Jan Zámečník | Byty | Komentárov 0 |

Pokiaľ chcete mať doma, v kancelárii, či v telocvični netradičnú podlahu, ktorá sa pomaly stáva trendom u nás, aj v zahraničí, vašou správnou voľbou je bambusová podlaha. Bambusová podlaha vás určite zaujme svojím jedinečným vzhľadom, ktorý sa odlišuje od všetkých bežných, aj exotických drevín.

Bambusová podlaha  - foto, Hyperbyvanie.sk
Bambusové podlahy sú približne dvakrát tvrdšie, ako dubové vlysy a sú veľmi odolné voči opotrebovaniu. Tento materiál je naviac šetrný voči životnému prostrediu. Oproti klasickým parketám, na ktorých výrobu je potrebná ťažba stromov, ktoré rastú desiatky rokov, sa bambusové podlahy rýchlo obnovujú vďaka svojmu rýchlemu rastu.Bambusové podlahy sa dodávajú v štyroch variantách:


1. masívne bambusové parkety


Tieto 15 mm silné parkety sú na našom trhu asi najznámejšie. Hlavnou výhodou tejto bambusovej podlahy je cena, nevýhodou objemová nestálosť. Sú určené k celoplošnému lepeniu, s povrchovou úpravou, alebo bez nej.

2. dvojvrstvé bambusové parkety


Nosným materiálom tejto bambusovej podlahy je borovica, nášlapná vrstva je cca 4 mm. Vďaka tejto konštrukcii ide o najstabilnejší druh bambusových podláh, ktorý dodávame v dvoch formátoch. Sú určené k celoplošnému lepeniu. Vhodné sú tak isto aj na podlahové vykurovanie. Možnosť povrchovej úpravy bambusovej podlahy je lakom, alebo olejom.

3. bambusové podlahy - trojvrstvé hotové dielce

Klasický "sendvičový" typ podlahy, nášlapná vrstva 4 mm. Výhodou je bezosporu veľký formát dielcov. V ponuke máme všetky štyri druhy bambusovej podlahy. Určené pre pokládku plávajúcim spôsobom, alebo celoplošne lepeným. Povrchovo upravené lakom. Pokládka bez lepidla vďaka zámkovému spoju UNICLIC. POZOR! : Charakter a sfarbenie bambusovej podlahy sú závisé aj na druhu, oblasti, vzraste, pôde, období zberu, či veku rastliny.

4. bambusová priemyslová mozaika

Skutočne moderne vyzerajú bambusové podlahy s vysokou úžitkovou hrúbkou (20mm) určené len k celoplošnému lepeniu. Vertikálne dielce sú vo farbe prírodnej, alebo kávy. Povrchovo neupravené (po položení sa brúsia, tmelia, lakujú, alebo olejujú a voskujú).

Bambusová podlaha  - foto, Hyperbyvanie.skTIP:

Pokládku nechajte profesionálom


Drevené podlahy je lepšie si nechať položiť profesionálom. Aj kdeď sa na trhu ponúkajú drevené plávajúce podlahy určené aj k amatérskemu pokladaniu, mali by sme vždy dbať na kvalitu položenia. Od správnej realizácie sa potom odvíja aj samotná životnosť podlahy. Kvalitu pokladania ovplyvňuje istá skúsenosť a ak sa obrátime na skúsených odborníkov, ktorí by si mali poradiť aj s krivými stenami, olištovaním a inými dôležitými maličkosťami.Text: Juraj Kropylák Foto: Kronotex, KährsDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 19

Diskusia

Článok Bambusová podlaha zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 225 príspevkov

NOOB Factory replica watches,JF Factory repli: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Tiffany Sets: , tiffanyjewelry - outlet.net: Tiffany jóias Tiffany &...

Audemars Piguet: bästa schweiziska replika...

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Ďalšie príspevky »