Ideálna podlaha do bytu: parkety, dlažba, alebo koberec?

26.7.2007 | Jan Smidak | Byty | Komentárov 0 |

Vybrať správny typ podlahy do nášho domova nemusí byť práve ľahké. S dnešnou pestrou ponukou sa vám ľahko môže aj zamotať hlava. Trendy sa menia rok čo rok, vaša podlaha by mala ale vydržať dlhšie, ako jednu sezónu. Preto vám radíme, poraďte sa vždy najskôr s odborníkmi.

Ideálna podlaha do bytu: parkety, dlažba, alebo koberec? - foto, Hyperbyvanie.sk

Dobré základy na začiatok


Dobrá podlaha vyžaduje nielen výrobu z dobrých a trvanlivých materiálov, ale aj kvalitné základy. Ťažko môžete položit dobrú drevenú podlahu bez predchádzajúcej úpravy podlahovej plochy v danej miestnosti.

Čo do kuchyne?


Zvoliť správny typ podlahy do tej-ktorej miestnosti je oriešok asi najťažší. Pozor by sme si mali dávať  najmä pri výbere podlahy pre našu kuchyňu. Práve kuchyňa patrí medzi najobývanejšie, najnavštevovanejšie a teda najfrekventovanejšie priestory v dome. Na výber je široká škála možností. Okrem kobercov sa dá do kuchyne umiestniť v podstate čokoľvek, ani tu sa medze nekladú – záleží na vkuse užívateľa, prevádzkovom zaťažení a nárokoch užívateľa na budúcu údržbu. Nezabúdajte na to, že podlaha by sa nemala kĺzať a mala by byť odolná proti mastnote.

 

Tradičná dlažba


Tradičná, veľmi odolná a tvrdá krytina, ktorú môžeme do kuchyne vždy bez obáv použiť, je dlažba. Znesie vysoké zaťaženie, akému je vystavená podlaha pod ťažkou kuchynskou linkou napríklad s kamennou pracovnou doskou. Hodia sa sem podľa zariadenia kuchyne ako jednofarebné vzory, tak najrôznejšie kombinácie rôzne veľkých a rôznofarebných dlaždíc. Aby dlažba nehladila, je vhodné  použiť práve v kuchyni podlahové kúrenie.

Dlažba sa hodí aj do kúpeľní


Pre túto vlastnosť sa dlažba hodí aj do ďalších obytných priestorov, najmä do kúpeľní. Dlažba má niekoľko výborných vlastností: výborne sa udržuje - na podlahu vám môže spadnúť takpovediac čokoľvek a nič sa nestane. Teda s dlaždicami – teda, pokiaľ sú kvalitné. Vypláca sa preto nešetriť a za kvalitu si priplatiť.

Ideálna podlaha do bytu: parkety, dlažba, alebo koberec? - foto, Hyperbyvanie.sk
 

PVC


Dnešný trh ponúka rad veľmi vydarených PVC podlahovín, ktoré sú stále obľúbenejšie: okrem klasických rolí sa vyrábajú aj vo štvorcoch alebo formátoch, ktoré zodpovedajú lamelám drevených parkiet. Dokážu výborne imitovať najrôznejšie prírodné materiály, a to nielen pohľadovo, ale aj plasticky. Podlaha je odolná, mäkká a pomerne dobre se udržuje. Pri lacných modeloch riskujeme, že sa rýchlo „vyšlapú.“

Linoleum


Aj linoleum je tradičná, veľmi odolná prírodná podlahovina. V kuchyni určite svoje miesto obháji. Linoleum sa vyrába zo zmesi ľanového oleja, silíc a drevenej alebo korkovej múčky. Je prifarbené v celej hrúbke a vykazuje odolnosť proti oderu a rýchlemu vyšúchaniu.

Nespornými výhodami je príjemný povrch bez špár, odolnosť proti otlaku alebo popáleniu a pružnosť.

(red)

 

Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 30

Diskusia

Článok Ideálna podlaha do bytu: parkety, dlažba, alebo koberec? zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 217 príspevkov

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Zdenka: Kde sa dá takáto závlaha kúpiť? Neviem...

Ďalšie príspevky »