Odpočívajte v prírode

31.8.2009 | Gremium DK | Chaty | Komentárov 0 |

Naše životné tempo sa v posledných rokoch mnohonásobne zvýšilo, preto sa väčšinou nezaobídeme bez chaty. Kde inde sa nám darí načerpať novú energiu? Pokiaľ sa práve teraz pre nejaký rekreačný dom rozhodujeme, mali by sme sa v danej problematike zorientovať.

Odpočívajte v prírode - foto, Hyperbyvanie.sk

Naše životné tempo sa v posledných rokoch mnohonásobne zvýšilo, preto sa väčšinou nezaobídeme bez chaty. Kde inde sa nám darí načerpať novú energiu? Pokiaľ sa práve teraz pre nejaký rekreačný dom rozhodujeme, mali by sme sa v danej problematike zorientovať.

Drevené chaty sa vyplatia

S produkciou drevených, montovaných chát sa môžeme zoznámiť v záhradných centrách. Výrobcovia ponúkajú objekty rôznych rozmerov s nasadenou strechou či terasou. Malé záhradné domčeky na náradie o sile steny 19 mm ide získať už za 20 tisíc, za väčší domček na prespanie zaplatíme omnoho viac. Cenu vždy ovplyvní sila steny a použitý materiál. Bežne sa vyrábajú záhradné domy zo smrekového dreva (vysušené na 14-16 % vlhkosti) o sile 35 mm, 45 mm až 70 mm. Záhradné domy s dvojitou stenou sú spojené na pero-drážku s tesnením v ráme, čo zvyšuje tepelnoizolačné schopnosti a domček môžeme celoročne využívať. Sú usadené na podlahové hranoly, impregnované proti vlhkosti a plesni. Ostatné drevené diely dodávajú výrobcovia v prírodnom stave (bez impregnácie). Podlahu aj strechu tvoria palubné dosky o sile 19 mm. Dvere sú vybavené kovaním, dvernými závesmi so zámkom. Na strechu sa dodáva piesková lepenka, ale je možné položiť smrekový šindeľ prípadne rákos (nie je v cene dodávky). K domčeku sa dá priobjednať bočný prístrešok, bočnú prístavbu (s vlastným vstupom), terasu so zábradlím, okno na bočnú stenu s okenicami a nádobkou na kvety. Ideálne je postaviť domček na dopredu pripravený betónový odizolovaný základ o rozmeroch zodpovedajúcich vnútornému rozmeru chatky, ktorý prevyšuje okoloidúci terén o zhruba päť centimetrov. Domček sa dá postaviť aj na zámkovú ( vonkajšiu) dlažbu, či inak spevnený terén. Tieto služby firmy automaticky nerobia rovnako tak, ako nepokladajú odkvapy a odkvapové rúry. Zato dokážu vybaviť interiér záhradného domčeka priečkami, nábytkom aj policami a regálmi.

Odpočívajte v prírode - foto, Hyperbyvanie.sk

Montovaná chata za pár dní

Výhodou montovanej chaty je fakt, že je postavená za chvíľu a že sú dopredu stanovené náklady na jej stavbu. Pri výrobe sa používajú nové technológie, teda jednotlivé prvky sú ľahké, jednoducho sa montujú ako stavebnice bez konečných náterov, krytiny, kovania a niekedy aj bez zasklenia. Montované konštrukcie vyžadujú dobrú tepelnú izoláciu. Tiež pri výbere montovanej chaty rozhoduje charakter krajiny a prostredia, v ktorom bude umiestnená. Zmena výšky, šírky či dĺžky a tvaru obvykle vedie k narušeniu celku. Dodávateľské firmy ponúkajú niekoľko variantov, takže si môžeme vybrať práve takú, ktorá nám vyhovuje.

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 5

Diskusia

Článok Odpočívajte v prírode zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »