Rezanie rúrok zvládnete bez problémov sami. Ako na to?

19.3.2015 | | Dielne a sklady | Komentárov 0 |

Takisto patríte k domácim majstrom, ktorí si chcú pokiaľ možno všetku stavebnú alebo inštalatérsku prácu zaistiť sami? Potom skôr alebo neskôr príde na rad rezanie rúrok. Či budujete dom alebo napríklad rekonštruujete rozvody vody alebo kúrenia, skôr alebo neskôr príde na program dňa rezanie rúrok.

Rezanie rúrok zvládnete bez problémov sami. Ako na to? - foto, Hyperbyvanie.sk

Máme pre vás praktické tipy, s ktorými zvládnete rezanie rúrok bez ťažkostí. A ako bonus nájdete na konci článku zľavový kód, s ktorým získate zľavu na všetok sortiment internetového obchodu www.techni-eshop.sk!

Základom je správne vybavenie

Väčšinou sa stretnete s medenými, zinkovými alebo plastovými rúrkami a so všetkými sa pracuje veľmi jednoducho – stačí len vedieť, ako na to, a mať to správne náradie.

Pokiaľ chcete, aby vaše domáce práce mali profesionálnu úroveň, siahnite po profesionálnom náradí. Medzi to najlepšie patrí bezpochyby španielske náradie ZENTEN, ktoré je úzko späté s nemeckým Solingenom, mestom známym tradičnou výrobou špičkových rezných nástrojov. Náradie ZENTEN tak ponúka nielen vysokú kvalitu, ale aj dlhú životnosť, inovatívny dizajn a precízne spracovanie.

Rezanie rúrok zvládnete bez problémov sami. Ako na to?, fotka

 

Tip: Rezáky rúrok, ale napríklad aj inštalatérske nástroje značky ZENTEN dostanete u oficiálneho predajcu so zastúpením pre značku ZENTEN – na techni-eshop.sk, ktorý vám skladové položky dodá hneď druhý deň a navyše ponúka odborné poradenstvo alebo zľavy pre veľkoodberateľov.

Postup pri rezaní rúrok krok za krokom

1. Ako prvú vec je treba zadovážiť si ten správny rezák rúrok. Ten zvoľte podľa materiálu, z ktorého sú rúrky vyrobené. Pokiaľ si budete rezák požičiavať, vždy skontrolujte, či je rezacie koliesko v poriadku a riadne ostré.

Tip: Prejdite si ponuku rezákov rúrok ZENTEN na techni-eshop.sk – pri každom produkte nájdete názorné video, kde uvidíte nielen samotný nástroj v akcii, ale aj všetky jeho vychytávky.

2. Obyčajnou ceruzkou si na rúrke vytvorte rysku, kde budete chcieť rúrku rozrezať. Nasaďte rezák rezacím kolieskom presne na rysku a skrutkovacou rukoväťou rezák utiahnite tak, aby pevne držal.
3. Do jednej ruky vezmite rúrku, do druhej nasadený rezák a pomaly rezákom začnite obkružovať rúrku. Pokojne si doprajte čas – je lepšie rúrku obkrúžiť aj niekoľkokrát, než ju kvôli zbytočnej náhlivosti zdeformovať. Nezabudnite postupne priťahovať rukoväť, aby ste dosiahli hladký rez.
4. Po dostatočnom obkrúžení sa rúrka sama odlomí, žiadne násilie nie je potrebné.
5. Na hrane rezanej rúrky sa počas rezania vytvorí okraj smerujúci dovnútra rúrky – treba ho odstrániť a rez takzvane začistiť. Na to je určený integrovaný výmenný odhrotovač vnútorných hrán rúrok značky NOGA, ktorý je súčasťou väčšiny rezákov ZENTEN. Jednoducho ním vnútrajšok rúrky obkrúžte.
6. A je to! Rúrka je pripravená na použitie.

Rezanie rúrok zvládnete bez problémov sami. Ako na to?, fotka

 

Tip: Okrem klasických rezákov rúrok môžete na rezanie plastových rúrok použiť aj špeciálne nožnice na plastové a viacvrstvové rúrky.

Dočítali ste až sem? Potom si zaslúžite sľúbenú zľavu! So zľavovým kódom ZENTEN10 získate zľavu 10 % pri objednaní akéhokoľvek produktu z internetového obchodu techni-eshop.sk pri objednaní tovaru nad 20 € s DPH. Kód vložte do nákupného košíka (kolónka „Prajem si použiť zľavový kupón“). Zľavu môžete uplatniť až do 30. 4. 2015.

Prajeme veľa úspechov pri všetkých vašich projektoch!Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Rezanie rúrok zvládnete bez problémov sami. Ako na to? zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »