Tehlová dlažba na obloženie podlahy

23.9.2011 | Jana Henychová | Domy | Komentárov 0 |

Pre obloženie podlahy v interiéri si môžeme vybrať z niekoľkých druhov moderných krytín. Patrí medzi ne aj tehlová dlažba, ktorá môže spolu s nábytkom miestnosť vhodným spôsobom dopĺňať.

Tehlová dlažba na obloženie podlahy  - foto, Hyperbyvanie.sk

Zvláštny druh tehlovej dlažby sa vyznačuje ľahko hrubým prírodným povrchom. Vo výslednej ploche spolu s bielymi škárami tak vytvára zaujímavú kombináciu, ktorá môže byť univerzálnym riešením pre viac štýlov a vkusu. Dokonale sa tak hodí ako pre novostavby, tak aj pre rekonštrukcie obytných domov. Tehlová dlažba nachádza veľmi dobré uplatnenie aj pri oprave niektorých historických budov.

Tehlová dlažba na obloženie podlahy , fotka

Tehlové dlažby vďaka svojmu prírodnému vzhľadu veľmi vkusne pôsobia ako doplnok v kombinácii s radou jednofarebných hlinených omietok alebo marockých šťúk. Ak budeme napríklad tehlovou dlažbou obkladať jedálenský kút, potom vám odporúčame nakombinovať ju čiastočne s drevenou podlahou. Podobne môžeme postupovať aj pri obkladaní stien. Vytvoríme tak zaujímavú materiálovú i farebnú kombináciu, ktorá bude pre interiér skutočnou výzdobou.

Tehlová dlažba na obloženie podlahy , fotka

Tehlovú dlažbu by sme mohli zaradiť medzi pevné podkladové materiály. Pokladáme ju rovnakým spôsobom ako klasickú keramickú dlažbu za pomoci lepenia s udržiavaním škáry o veľkosti 5 až 10 milimetrov, ktorá je všeobecne odporúčaná. Na škárovanie takého obkladu je najlepšie zaobstarať si špeciálny špárovací tmel pre nasiakavé materiály alebo zálievkovú maltu. Ako náhle pokládku tehlovej dlažby dokončíme a celé vyškárovanie máme hotové, potom je ideálny postup dlažbu na jej povrchu upraviť vhodným náterom. Tento postup sa vykonáva ako pre lepší vzhľad, tak aj dlhšiu trvanlivosť oproti nepriaznivým vonkajším vplyvom.

Tehlová dlažba na obloženie podlahy , fotka

Či už obkladáme čokoľvek, vždy je potrebné nakúpiť si viac obkladového materiálu, ako je samotná plocha pre prípad omylného položenia alebo nechceného poškodenia počas práce. Ak nám z tohto materiálu navyše niečo zostane, môžeme ho využiť aj na iné účely. Napríklad si za oknami môžete vytvoriť moderný tehlový parapet alebo si obložiť niektorú zo stien v kombinácii s bielou maľbou v rovnomernom rozložení.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Tehlová dlažba na obloženie podlahy zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »