Ako ľahko a rýchlo vysťahovať kunu

23.2.2012 | Monika Kovačková | Domy | Komentárov 2 |

Kuna je krásne, pôvabné a svižné zvieratko, ktoré však, ak sa chce zabývať v našom obydlí, vidíme len neradi. Kunám sa dobre darí predovšetkým v stodolách a pôdnych priestoroch chát, chalúp a niekedy aj trvalo obývaných domov. Tieto nočné šelmy sa v blízkosti vášho príbytku budú tiež zdržiavať, predovšetkým chováte ak sliepka či holuby.

Ako ľahko a rýchlo vysťahovať kunu - foto, Hyperbyvanie.sk

Hoci ide o vskutku roztomilého tvora, trvalá prítomnosť alebo časté návštevy kuny v našich obydliach nie sú príjemným zážitkom hneď z niekoľkých dôvodov. Nevítaného hosťa, ktorý sa usídlil na vašej pôde, pomerne skoro odhalíte predovšetkým podľa nadmerného hluku v nočných a skorých ranných hodinách a nepríjemného zápachu, ktorý signalizuje, že kuna svoje teritórium zaneřádila svojimi výkalmi a zvyšky potravy. Táto šelma tiež v pomerne krátkej dobe dokáže zlikvidovať veľkú časť strešnej izolácie a rozhrýzť káble, takže sa vám ubytovanie tohto votrelca môže aj pomerne dosť predražiť. Nehovoriac o hydine či vtáctvu, ktoré pre kunu aj so svojimi vajíčkami môže predstavovať lákavú hostinu. Kuny tiež navštevujú motorové priestory áut, kde ľahko rozhryzú a poškodí drôty a hadičky, čo môže byť aj veľmi nebezpečné.

Ako ľahko a rýchlo vysťahovať kunu, fotka

Aby ste sa zbavili votrelcov, je najvhodnejšie zvoliť šetrné a humánne, ale rázne metódy. Ideálne je, aby kuna do priestoru vôbec nevnikla, a preto je nutné starostlivo utesniť všetky vstupné otvory, a to materiálom, ktorý je dostatočne odolný a kuny ho len tak neprokoušou. Kuny majú veľmi dobrý čuch a sluch a toho môžete využiť proti nim. Týmto malým šelmám "nevonia" prítomnosť psa, a preto nechajte svojho miláčika oblasť označkovať alebo na miesta, ktoré kuna navštevuje, umiestnite chumáčiky psích chlpov - obdobne vám poslúži aj ľudské vlasy, ktoré dokážu kuny na nejaký čas od návštev odradiť. Kunám bude nepríjemný aj pach čpavkovej vody, trusu iného predátora či silne aromatických parfumov a voňaviek. Kúpiť si môžete aj špeciálny sprej proti kunám. Keďže sa kuny orientujú hlavne podľa čuchu a zanechávajú preto po sebe množstvo pachových stôp, umyte miesta, kde sa kuny zdržujú, silnými čistiacimi či dezinfekčnými prostriedkami.

Ako ľahko a rýchlo vysťahovať kunu, fotka

Aj sluch majú kuny obzvlášť citlivý, a preto môžete využiť najrôznejších elektronických odpudzovač, ktoré vysielajú frekvenčné spektrum kunnímu sluchu veľmi nepríjemné. Do menších priestorov sa hodí ultrazvukové odpudzovače, pre väčšie plochy sú najúčinnejšie zariadenia fungujúce na princípe akustického vlnenia, ktoré má vyššiu intenzitu, lepší odraz zvuku a umožňuje rozkmitanie aj za prekážkami. Veľmi praktické sú prístroje, ktoré automaticky mení frekvenciu, takže si zvieratá na nepríjemný zvuk nezvyknú. Niektoré akustické odpudzovače sú kombinované s vysoko doštičkami (okolo 300-700 V), ktorých sa kuna len dotkne a razom mizne preč.

Ako ľahko a rýchlo vysťahovať kunu, fotka

Veľmi jednoduchým spôsobom, ako kunu vyplašiť, je nasmerovať na vstupy, ktorými kuna pravdepodobne prichádza, silné halogénové svietidlo s detektorom pohybu. Nočné votrelcov ostré svetlo úspešne vyľaká a od ďalších návštev odradí. Na chytanie kun existujú aj sklopné pasce, ale ich účinnosť je skôr mizivá, pretože kuna je naozaj obozretné zvieratko.

Ako ľahko a rýchlo vysťahovať kunu, fotka

 

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 16

Diskusia

TopByvanie.sk: Pozrite návod na...< Odpovedať

miro506: je to sice pekne napisané...< Odpovedať

počet príspevkov: 2

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »