Vyberáme modernú laminátovú podlahu

22.1.2010 | Zdeněk Krupka | Domy | Komentárov 0 |

Správny výber podlahy je základom úspechu na ceste k výslednému dojmu z celého interiéru. Laminátové podlahy sa v tomto smere stali nielen lacnejšou alternatívou ku podlahám dreveným, ale predovšetkým plnohodnotnou kategóriou s vlastnými pravidlami a dizajnovými trendmi.

Vyberáme modernú laminátovú podlahu - foto, Hyperbyvanie.sk

Laminátová podlaha

V prvom rade je dobré vziať do úvahy základné vlastnosti laminátových podláh a rozhodnúť sa, či vám vyhovujú. Oproti dreveným podlahám sú často odolnejšie proti mechanickej záťaži a oveľa menej náročné na údržbu. Výber dekóru nemá vplyv na cenu, na rozdiel od veľkých rozdielov v cenách drevín. Zároveň však nie sú príliš odolné voči vode a pri namočení je potrebné ich povrch ihneď utrieť. Zvyčajne bývajú aj mierne hlučnejšie a studenšie na dotyk.

 

Moderní laminátové podlahy

Za veľmi moderné dekóry sa v súčasnosti vo všeobecnosti považujú biele podlahy alebo takmer čierne podlahy. Ich obľuba rastie doslova raketovým spôsobom. Dobrým príkladom tohto trendu sú podlahy Quick Step Teak biely, bielený a Quick Step čierno lakované dubové dosky. Záujem v poslednej dobe rastie aj o najrôznejšie prúžky, imitáciu priemyselnej mozaiky a iné zaujímavé a netradičné variácie. Tento trend reprezentuje aj obľúbená laminátová podlaha laminátová podlaha Egger Floorline Woodstock. Pre rýdzo konzervatívnych zákazníkov s obľubou najmä v buku a dube v klasickom parketovom vzore dochádza k zmenám hlavne v neustálom približovaní laminátových imitácii k dreveným materiálom. V tomto duchu veľmi dobre obstáli napríklad podlaha Egger Floorline Dub prírodný.


Vyberáme modernú laminátovú podlahu - foto, Hyperbyvanie.sk

 

Zátěžové triedy laminátové podlahy 

S výberom dekóru je zároveň potrebné zvážiť aj záťažovú triedu podlahy. Od nej sa zvyčajne odvíja aj jej cena. Väčšina výrobcov vyrába svoje dekóry naprieč aspoň tromi triedami záťaže použitia. Ide o triedy 31, 32 a 33, keď 31 je určená do bežne zaťažovaných priestorov, 32 znesie častú domácu záťaž a 33 obstojí aj pri veľmi vysokej záťaži. Pre absolútnu väčšinu domáceho uplatnenia stačia triedy 31 a 32.

Vyberáme modernú laminátovú podlahu - foto, Hyperbyvanie.sk

Súčasne s moderným prístupom k výberu laminátovej podlahy je príjemné zvoliť aj modernú formu jej nákupu. Na stránkach internetového obchodu E-podlaha.cz si môžete spoločne s vybranou podlahou objednať aj rozvoz priamo do domu a ušetriť si tak starosti s prevozom pomerne objemného materiálu.

Zdeněk KrupkaDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 9

Diskusia

Článok Vyberáme modernú laminátovú podlahu zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »