Super retro trendy

21.1.2011 | Lucie Sýkorová | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Pojem "retro" si spájame predovšetkým s päťdesiatymi, šesťdesiatymi a sedemdesiatym rokmi minulého storočia a používame ho v spojení s mnohými oblasťami života a tak aj v interiérovom zariadení dobýva najvyšší stupeň rebríčka aktuálnych módnych trendov. Táto nostalgia po zašlých časoch prináša vo svojej modernizovanej podobe rôznorodosť, hravosť, veselosť, humor, rozpúšťajúce strohé línie a chlad minimalizmu.

Super retro trendy  - foto, Hyperbyvanie.sk

Prečo práve retro?

Podľa zákona o kolobehu módnych trendov nič nové pod slnkom. Tvorcovia módy sa do druhej polovice minulého storočia stále vracajú pre jednoduché, futuristickými prvkami doplnené designérske kusy. Podľa odborníkov tento trend vďačí svojmu úspechu funkcionalizmu, ktorého princípy patria medzi prvoradé hľadiská navrhovania moderného nábytku.

Super retro trendy , fotka

Okrem toho sa po období prísneho minimalizmu už čakalo na štýl, ktorý so sebou prinesie estetickejší pohľad, rôznorodosť farieb, okrúhle, teplé tvary a odstráni prísne línie nábytku. Multifunkčný nábytok je ostatne veľkým prínosom pre malometrážne byty, kde je drahý každý centimeter.

Super retro trendy , fotka

Svet retra

Farby sú v tomto štýle mohutné, všetky rovnako dôrazné, miesto v škále zaujali aj farby krikľavé, neónové. Samozrejmosťou sú obľúbené farby ako čierna, biela, tmavá hnedá, oranžová, jemná ružová, kráľovská modrá a jasnočervená.

Super retro trendy , fotka

Nezanedbateľnú úlohu dostávajú aj do seba zasahujúce vzory rôznych rozmerov, ako sú pruhy, kruhy, vlnovky, troj- až osemuholníkové tvary, rastlinné motívy obrovských rozmerov, ktoré akoby prekrývali celé steny, koberce, bytový textil, niekedy aj drobné predmety.

Super retro trendy , fotka

Línie sa vyznačujú jednoduchými, čistými formami, ktoré sú zaujímavo, niekedy prekvapujúco kombinované futuristickými, až sci-fi prvkami, ktoré retro kusom dodávajú na zvláštnosti. Stoly a stoličky sú postavené na jedinom podstavci v tvare lievika, a nie sú pre ne nezvyčajné ani tvary mušlí alebo vajce. Zažitý je nábytok viacfunkčný, z kresla vytvorená posteľ, či stolík po bokoch s úložnými priestormi. Ako deliaci prvok v miestnosti sa využijú tak populárne závesy z hliníkových doštičiek či stúh.

Super retro trendy , fotka

Materiál

V retro dizajne nemá nič prírodného svoje miesto. V pozadí tohto faktu sú jednoduché praktické dôvody, pretože obľúbencom tohto štýlu je plast a to hlavne pre svoju tvárnosť a veľmi jednoduchú údržbu.
Vedľa plastu oslovili návrhárov materiály ako sú neroztrhateľné džínsy, syntetické materiály, koženka a materiály s lakovaným povrchom, s prihliadnutím k zásadnému požiadavku funkcionalizmu, čím je práve najjednoduchšia údržba.

Super retro trendy , fotka

Niekoľko exkluzívnych výrobcov dnes v štýle retro vyrába ozdobné predmety z materiálu, ktorý bol legendou svojej doby, a tým je bakelit. Kde také retro kusy kúpiť? Pravé perly nájdete v zaprášených pivniciach, skladoch, ale aj v garážach "predkov" sa iste dajú vyloviť ozajstné skvosty.

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Super retro trendy zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »