Farebné trendy sa v budúcom roku ponoria do koralovo červenej

21.9.2011 | Akzo Nobel Coatings CZ, a.s. | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Špecialisti značky Dulux v spojení s medzinárodnou skupinou kreatívnych expertov z oblasti dizajnu, architektúry a módy, predstavili po dôkladnej analýze farebné trendy na nasledujúci rok. Slávnostné odhalenie Farby roku 2012 a uvedenie publikácie Colour Futures 2012, zameranej na trendy vo farbách, prebehlo pri príležitosti vernisáže výstavy Colour Passion v pražskej Výstavnej sieni Mánes. Predstavenie farebných trendov sa v Českej republike uskutočnilo už tretíkrát.

Farebné trendy sa v budúcom roku ponoria do koralovo červenej - foto, Hyperbyvanie.sk

Po minuloročnom "ocenení hodnôt", ktoré bolo hlavným motívom farebných trendov, sa kreatívni experti rozhodli na túto tému nadviazať. Farebné trendy na rok 2012 tak vychádzajú z "možnosti" nájdenia nových myšlienok vo všetkom, čo sme v poslednej dobe začali opätovne oceňovať. Táto koncepcia nás podnecuje k tomu, aby sme čerpali nové možnosti zo sveta okolo nás. Zároveň tiež dodáva odvahu kombinovať materiály a farby novými, neočakávanými a presvedčivými spôsobmi. Farebné trendy na rok 2012 by mali byť plné optimizmu a energie, v ktorých sa budú prelínať sýte farebné tóny s jemnými tlmenými a pastelovými farbami.

Farebné trendy sa v budúcom roku ponoria do koralovo červenej, fotka

Farbou roku 2012 sa stala koralová červeň. Tá sa vymyká svojou živosťou, pričom z nej tiež vyžaruje výstrednosť i serióznosť zároveň. "Červená môže mať pre mnoho ľudí najrôznejší význam, pripomína nám, aby sme nehľadali jednoduché riešenia, ale otvorili myseľ novým myšlienkam a možnostiam, ktoré čakajú, až budú objavené," hovorí Marieke van der Brüggen z estetického centra spoločnosti AkzoNobel. "U červenej farby je tiež zaujímavé, že vo všetkých svetových kultúrach vzbudzuje výrazné emócie. V Číne je to farba šťastia, v Indii je spájaná s manželskou pohodou a porozumením. V mnohých západných spoločnostiach je to farba vášne a sily." dodáva.

Farebné trendy sa v budúcom roku ponoria do koralovo červenej, fotka

Farebné trendy na rok 2012

Pre rok 2012 bolo na základe ústrednej myšlienky tiež identifikovaných päť kľúčových trendov. Každý z nich sa premieta v farebných paletách, z ktorých bola vybraná farba roku 2012.

Delikátna kombinácia

Z farieb tejto palety vyžaruje delikátnosť. Prostota tu neznamená strohosť, ale premyslenú voľbu materiálov a objektov pre dosiahnutie dokonalej rovnováhy - kľúčom ku všetkému je vyváženosť. Farebná paleta sa sústredí na chladné elegantné a neutrálne odtiene, luxusné teplé odtiene farby ťavej srsti, červený koral a telovú ružovú.

Farebné trendy sa v budúcom roku ponoria do koralovo červenej, fotka

Jedno malé semienko

Farebná paleta na túto tému je inšpirovaná princípom fotosyntézy. Vodové odtiene zelenej, dažďové mraky, svetlé pastelové tóny a neutrálne farby vytvárajú náladu kontrastujúcu s temnou hlinou a jasnými farbami kvetov.

Životný príbeh

Táto farebná paleta je reakciou na podobu blogov a sociálnych médií a bizarnosti, ktorá je výsledkom subjektívneho vkusu a záľub jednotlivých tvorcov. Je to tiež dokonalá paleta: vyvážená, hrejivá a očarujúca, ale nie príliš nostalgická. Sú v nej náznaky sulfátového papiera a lepenky a mnoho veselých a napriek tomu vyzretých pastelových farieb.

Rozličné svety

Farebná paleta zvolená pre túto tému vyjadruje extrémy. Prechádza od snového a surreálného sveta do hmotného a veľmi reálneho. Svieža zamatová jasná modrá, zelená a červená sú postavené do kontrastu s éterickými a priesvitnými pastelovými odtieňmi.

Znovuobjavenie hrdinov

Táto farebná paleta je inšpirovaná triezvymi vlastnosťami nášho industriálneho dedičstva s maskulínnou estetikou, ktorá ho vždy sprevádzala. Denimová modrá, neutrálne industriálne tóny, odtiene hrdzavého kovu, zeleň šijacích strojov, signálne jasné zafarbenie káblov, kovových dverí a potrubí a v neposlednom rade šeď motorov a betónu.

Farebné trendy sa v budúcom roku ponoria do koralovo červenej, fotka

Interaktívna výstava Colour Passion v pražskom Mánese

S farebnými trendami na nasledujúci rok sa môžu záujemcovia oboznámiť sami od 3. septembra do 2. októbra v pražskej Výstavnej sieni Mánes na unikátnej interaktívnej výstave Colour Passion. Jej generálnym partnerom je značka DULUX.

Farebné trendy sa v budúcom roku ponoria do koralovo červenej, fotka

"V tomto roku sme sa prvýkrát rozhodli prezentovať farby a ich súčasné trendy na výstave Colour Passion. Tú sme rozdelili do štyroch tematických blokov, vždy po jednotlivých týždňoch. Chceme tým ukázať, že farby sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života, "hovorí David Hůla, člen realizačného tímu.

Všetky informácie o interaktívnej výstave Colour Passion je možné nájsť na www.colourpassion.cz.
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Farebné trendy sa v budúcom roku ponoria do koralovo červenej zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »