Poskladajte si nábytok

1.3.2012 | Monika Kovačková | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Jednou z najrozšírenejších a najpopulárnejších počítačových hier, ktorú si zahral snáď každý, je hra zvaná tetris. Tetris sa po svojom veľkom úspechu v oblasti hier uchytil aj v rámci umeleckej tvorby. Teraz preniká aj do bytového dizajnu, ktorý velí, že si svoj nábytok môžete podľa aktuálnych požiadaviek a potrieb poskladať.

Poskladajte si nábytok - foto, Hyperbyvanie.sk

Zahrajte si tetris

Tetris vyvinul roku 1984 Rus Alexej Pažitkov inšpirovaný hrou pentomino. Tetris sa čoskoro rozšíril po celom svete, objavil sa na každom prístroji, na ktorom sa dajú hrať hry a dočkal sa aj mnohých variantov. Tetris spočíva na skladaní tzv. tetromin, teda štyroch-štvorčekových kociek padajúcich po obrazovke. Diely tetrisu sú v tvare jedného zo siedmich písmen - I, J, L, O, S, T, Z. Hráč sa snaží kocky rôznych tvarov smerovať a natáčať tak, aby na dolnom konci hracej plochy vznikol úplne zaplnený vodorovný riadok, ktorý následne zmizne . Hráč sa teda snaží vytvárať riadky bez dier, teda čo najviac "odmazávať" riadky, pričom za každý odstránený riadok získava body. Tetris je pomenovaný podľa ťahu, pri ktorom zmiznú naraz štyri riadky. Hra končí, keď múr zložený z kociek vystúpi z horného okraja hracej plochy.

Poskladajte si nábytok, fotka

Tetris dizajn interiéru

Tetris nábytok ponúka množstvo úložného priestoru, je praktický, originálny a pôsobí moderne a vzdušne. Veľmi obľúbené a rozšírené sú predovšetkým tetris regály, ktoré si môžete poskladať presne podľa svojej ľubovôle a tak ich dokonale prispôsobiť priestorovým podmienkam i vzhľadu celého interiéru. Maximálne praktické sú veľkoplošné optické predely v podobe tetris, ktoré sa zaobídu aj bez zadnej steny - ideálne riešenie pre oddelenie jednotlivých miestností s dokonalým zachovaním ľahkosti a čiastočnej transparentnosti.

Poskladajte si nábytok, fotka

Tetris design skvele ozvláštni i nástenné regály, ktoré môžu mať podobu jednoduchých pravidelných geometrických tvarov alebo tvarov stupňových. Jednotlivé kocky môžu byť rôzne farebné a tak skvele zvýraznia a podčiarknu vzhľad prvkov v nich uložených. Regály môžu byť tiež rôzne hlboké prostredníctvom naklonenia zadnej steny dopredu. Tento variant vytvorí zaujímavý plastický vzhľad a je vhodnou voľbou pre uloženie vecí, ktoré nezaberú celú hĺbku plochy, napr. kníh či CD. Na trhu je veľký výber tetris regálov; zručný domáci majster si tento interiérový kúsok môže celkom ľahko vyrobiť sám.

Poskladajte si nábytok, fotka

Tetris design sa od regálov a políc presunul aj k iných kusom nábytku. Tetris pohovku, kreslo či iné vybavenie interiéru si budete môcť zložiť podľa svojho vkusu či konkrétnej požiadavky či potreby - v každom prípade sa pripravte na pestrú paletu farieb a nekončiace možnosti originálnych tvarov. Prednosťou skladacieho nábytku je, že vás nikdy vďaka ľahkej uskutočniteľnosti zmien neomrzí a váš domov vám vďaka malým úpravám bude pripadať stále nový a originálny. Stály tetris design zdobí aj mnohé vykladanie a čalúnenie nábytku. Tetris tak nadchne nielen milovníkov hier, ale aj priaznivcov atypickýct tvarov, pestrých farieb a nevšedného nábytku.

Poskladajte si nábytok, fotka

 

 

 

Autor: Monika Kovačková
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Poskladajte si nábytok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »