Loftové byty alebo priemyselný vzhľad interiéru

17.12.2012 | Mgr. Monika Kovačková | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Loftové byty sa môžu pochváliť nezameniteľnou atmosférou a jedinečným čarom preto, že sa nachádzajú v bývalých priemyselných budovách. Najčastejšie sú situované do rozľahlého, otvoreného priestoru. Niekedy sú rozdelené na jednotlivé miestnosti, ktoré sú rozložené do viacerých poschodí. Či je to tak, či onak, isté je, že loftové byty ponúkajú netradičné usporiadanie priestoru, atypický vzhľad a moderný dizajn.

Loftové byty alebo priemyselný vzhľad interiéru - foto, Hyperbyvanie.sk

Loftové byty predstavujú stále populárnejší trend, vďaka ktorému sú nevyužívané a chátrajúce budovy premenené na luxusné objekty. Každá takáto bytová jednotka je takmer umeleckých dielom bytových architektov. Hoci loftové byty ponúkajú maximálny komfort moderného bývania, zachovávajú si tieto priestory nádych priemyselného dizajnu a charakteristický vzhľad starých tovární a skladov.

Loftové byty alebo priemyselný vzhľad interiéru, fotka

 

Priemyselné byty sa pohrávajú s „nedokončeným“ vzhľadom, ktorý je prehliadkou procesu výroby a priemyslu – steny sú neomietnuté a majú drsný povrch. Použité materiály sú neopracované a opotrebovanosť niektorých prvkov je zámerne zdôraznená ako estetická dekorácia interiéru. Základným stavebným materiálom sú tehly, betón, kameň a neopracované drevo. Interiér najčastejšie ozvláštňujú drevené alebo oceľové trámy a stĺpy.

Loftové byty alebo priemyselný vzhľad interiéru, fotka

 

Tento koncept je kombinovaný s minimalistickým štýlom. Veľa nábytku narušuje otvorenosť a vzdušnosť priemyselného dizajnu. Naopak, vhodne zvolené a umiestnené kúsky veľký priestor príjemne doplnia. Nábytok musí ladiť s priestorom, a preto by mal byť zaujímavý a atypický. Priestory loftových bytov sú samy o sebe natoľko výrazné, že už nepotrebujú žiadnu dekoráciu, ani bytové doplnky. Bytoví dizajnéri doporučujú steny loftových bytov dozdobiť veľkými výtvarnými dielami, fotografiami či plagátmi – tak svojmu bývaniu dodáte atmosféru galérie či výstavnej siene. Dominantou priestoru by sa mala stať veľká mäkká a pohodlná sedačka.

Loftové byty alebo priemyselný vzhľad interiéru, fotka

 

V loftových bytoch zabudnite na jemné pastelové farby. Farby musia byť výrazné, pričom jednoznačne víťazia odtiene šedej, bielej a tehlovej. Celkovú atmosféru dotvára osvetlenie. Do takto zariadených bytov sa najlepšie hodia bodovky alebo voľne stojace či visiace kovové lampy.

Loftové byty alebo priemyselný vzhľad interiéru, fotka

 

Pokiaľ sa vám atmosféra loftových interiérov páči, nemusíte sa nutne sťahovať do bývalých priemyselných budov. Továrenský vzhľad si s trochou fantázie môžete preniesť i do svojich domov či panelových bytov, pričom sa nemusíte púšťať do veľkých rekonštrukčných zmien. Skúste si uľahčiť prácu a improvizujte: tehlové steny môžete nahradiť tapetou s imitáciou tehly, betónové podlahy drevenými a vhodný „opotrebovaný“ nábytok nájdete v každom bazáre či starožitníctve.
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Loftové byty alebo priemyselný vzhľad interiéru zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »