Zábradlie – pre bezpečnosť aj dekoráciu

4.2.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Zábradlie je významným konštrukčným prvkom interiéru, ktorého hlavnou funkciou je bezpochyby bezpečnosť. Vďaka mnohým nápaditým realizáciám sa však zábradlie môže pochváliť aj neprehliadnuteľným dizajnom, vďaka ktorému sa stáva krásnou interiérovou dekoráciou.

Zábradlie – pre bezpečnosť aj dekoráciu - foto, Hyperbyvanie.sk

Konečný vzhľad zábradlia a jeho prevedenie sú do veľkej miery určené druhom použitého materiálu. Tak, ako u ostatných prvkov trendy bývania, vedú aj v prípade zábradlia tri materiály: kov, sklo a drevo.

Sklo dokonale spĺňa nároky a požiadavky moderného bývania. Predovšetkým je cenené vďaka svojej schopnosti prepúšťať svetlo, a tak vytvára svetelnú pohodu aj v malých a tmavých miestnostiach, ktorým dodáva dojem vzdušnosti a ľahkosti. Keďže sklo nezaťažuje priestor, je vynikajúcim materiálom aj pre oddelenie jednotlivých funkčných zón. Veľmi vítanou vlastnosťou skla je ďalej jeho „neutrálnosť“, vďaka ktorej sa stane ozdobou každého interiéru, bez ohľadu na štýl zariadenia či farebné ladenie. Vedľa nadčasového a moderného vzhľadu sklo spĺňa aj praktické požiadavky, akými sú napríklad ľahká údržba a dlhá životnosť.

 

Zábradlie – pre bezpečnosť aj dekoráciu, fotka

 

Keďže sklo patrí medzi najmodernejšie materiály súčasnej bytovej architektúry, preniká do našich domovov v rôznych podobách, a to aj v podobe zábradlia. Vzhľadovo najefektívnejšie sú bezrámové sklenené zábradlia, v ktorých sa snúbi pôsobivý vzhľad s funkčnosťou a praktickosťou. Sklenené zábradlie vďaka špičkovému prevedeniu spľňa tiež všetky dôležité bezpečnostné parametre. Sklo je navyše veľmi vhodným materiálom k najrôznejším povrchovým úpravám – vďaka farbeniu, leptaniu či potlače si môžete navrhnúť sklenené zábradlie presne podľa svojich predstáv.

 

Zábradlie – pre bezpečnosť aj dekoráciu, fotka

 

Tvarovo najpôsobivejšie a najrozmanitejšie sú kovové zábradlia. Najlepšie sa osvedčili nerezové materiály, ktoré vďaka prepojeniu bezpečnostných a dekoratívnych prvkov môžu nadobúdať originálne a nevšedné tvary. Kovové zábradlia tak uspokoja nielen priaznivcov klasiky, ale aj prívržencov netradičných interiérových riešení. Kovové zábradlia sa stanú neoddeliteľnou súčasťou ako moderných, minimalistických interiérov, tak - vďaka historickej úprave – aj interiérov v obľúbených rustikálnych (vidieckych) či zámockých štýloch.

 

Zábradlie – pre bezpečnosť aj dekoráciu, fotka

 

Tiež drevené zábradlia ponúkajú najmodernejší vzhľad a špičkové prevedenie. Veľkým kladom tohoto materiálu je jeho prírodný vzhľad, ktorý vo väčšine českých interiérov ladí s ostatným zariadením a vybavením. Súčasné trendy moderného bývania upúšťajú od bohato vyrezávaného zábradlia v prospech jednoduchších a originálnejších prevedení. Rovnako, ako vzhľad skla či kovu, možno i vzhľad dreva premeniť rôznymi povrchovými úpravami, napríklad lakovaním či morením.

 

Zábradlie – pre bezpečnosť aj dekoráciu, fotka

 

Veľmi krásne sú tiež kombinácie vyššie zmienených materiálov: niektoré prevedenia dokonca používajú všetky tri materiály zároveň. Keďže zábradlie je naozaj významnou súčasťou interiéru, nechajte si na jeho prevedení záležať. Nielen hlavná konštrukcia, ale aj prevedenie detailov dokážu divy s konečným výzorom zábradlia, preto sa snažte všetky funkčné prvky zmeniť zároveň ako ozdobu vášho domova.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Zábradlie – pre bezpečnosť aj dekoráciu zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »