Krása neopracovaného dreva

18.2.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Drevo je krásny materiál úžasných prírodných kvalít. Zdá sa však, akoby sme jeho krásu nedokázali dostatočne oceniť, lebo mu neustále vtláčame umelý tvar a podobu. Naopak, neopracované drevo sa pýši nezameniteľným čarom, s ktorým do vášho interiéru vstúpi aj nádych neskrotenej prírody.

Krása neopracovaného dreva - foto, Hyperbyvanie.sk

Každá izba vášho interiéru sa môže tešiť z nefalšovanej krásy dreva. Nechajte vyniknúť pôvodnú štruktúru, tvar aj farbu tohto materiálu a zo všetkých nerovností, odchýlok a rastových chýb urobte originálne prednosti.

Krása neopracovaného dreva, fotka

Krása neopracovaného dreva, fotka

 

Na pohľad aj na dotyk sa príjemné drevo bude vynímať hlavne v izbe. Veľmi pôsobivá je myšlienka použiť kus dreva ako čelo postele. Drevo v miestnosti vytvára útulnú a hrejivú atmosféru a zároveň pôsobí veľmi moderne a originálne. Drevené čelo môžu dopĺňať poličky z drevených dosiek – táto dekorácia dokonale vynikne v bielych a svetlých spálňach.

Krása neopracovaného dreva, fotka

 

Drevo vnáša osobité čaro aj do moderne zariadených obývacích izieb, v ktorých - tak ako v iných miestnostiach – vedľa praktickej funkcie plní funkciu výraznej a neprehliadnuteľnej dekorácie. Pokiaľ máte jednoducho zariadenú obývaciu izbu, ktorá potrebuje oživiť, kúsok kmeňa namiesto konferenčného stolíka, by mohlo byť tým pravým, čo hľadáte.

Krása neopracovaného dreva, fotka

 

O tom, že je drevo stále viac vyhľadávané v surovom stave, svedčí aj najnovšia kolekcia nábytku. Drevo vo svojej pôvodnej podobe najčastejšie vidíme vo forme konferenčných, jedálenských a pracovných stolov. Tento trend najskôr prenikol predovšetkým do interiérových zariadení vo vintage (vidieckom) štýle, ktorý je dnes veľmi obľúbený. V súčasnosti stoly pripomínajúce skôr peň v lese vo veľkej miere skrášľuje aj moderné interiéry.

Krása neopracovaného dreva, fotka

 

Prírodný vzhľad dreva skvele vynikne aj v kúpeľniach. Masívne a hrubé drevo bude nádherne kontrastovať s rovnými líniami hladkým a lesklým povrchom okolitého prostredia.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Krása neopracovaného dreva zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 227 príspevkov

Franck Muller Klokker : Klokker Factory Onlin: swiss kopi klokker aaa + sveitsiske...

NOOB Factory replica watches,JF Factory repli: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Tiffany Sets: , tiffanyjewelry - outlet.net: Tiffany jóias Tiffany &...

Audemars Piguet: bästa schweiziska replika...

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Ďalšie príspevky »