Ako zužitkovať rolky z toaletného papiera

4.3.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Možno to bude znieť absurdne, ale zo zvyšných roliek toaletného papiera, ktoré bežne končia v odpadkovom koši, sa môže stať pekná dekorácia či interiérový doplnok. Pár trikov a trocha zručnosti premení tieto obyčajné trubičky z tvrdého papiera na pôsobivé a originálne ozdoby.

Ako zužitkovať rolky z toaletného papiera - foto, Hyperbyvanie.sk

Darčekové balenie na drobnosti

Zabaliť drobnosti rozličných tvarov a veľkostí do úhľadného darčeka nie je ľahké, a preto sa mnohí z nás spoliehajú na kupované krabičky. Pokiaľ však žiadnu krabičku doma nemáte, alebo ak chcete ušetriť, využite práve rolku z toaletného papiera. Výroba darčekového balíčka je veľmi jednoduchá a zábavná: na rolku môžete nalepiť dekoratívny baliaci papier, stuhu, trblietky, proste všetko, čo by sa vám páčilo. Ak vo vás drieme umelecký duch, môžete sa na krášlení rolky naozaj vyblázniť. Po zaschnutí lepidla potom stačí okraje rolky zhora a zdola ohnúť a uzavretá krabička je na svete. Takéto vlastnoručne vytvorené darčekové balenie sa stane krásnym doplnkom každého malého darčeka.

Ako zužitkovať rolky z toaletného papiera, fotka

 

Držadlá na ceruzky

Ak sa i vám pri práci všade povaľujú ceruzky, perá, fixky a zvýrazňovače, môžete si ľahko vytvoriť peknú a praktickú nádobku, v ktorej si všetky kancelárske potreby a ďalšie maličkosti prehľadne roztriedite. Bude vám k tomu stačiť len malá krabica a veľa roliek z toaletného papiera, ktoré umiestnite dovnútra. Ak budete chcieť, môžete krabicu aj rolky v nej vyzdobiť podľa svojho vkusu. Vďaka tomuto nápadu si vytvoríte praktický box, ktorý sa zároveň stane ozdobou vašej kancelárie alebo domácej pracovne.

Ako zužitkovať rolky z toaletného papiera, fotka

 

Zväzok káblov

Okrem neutriedených drobností sa nevzhľadným prvkom každého domu, bytu či kancelárie môžu stať tiež takmer všadeprítomné káble a elektrické šnúry. Hoci sa ich snažíme čo najviac schovať, ich prítomnosť je v našich interiéroch potrebná a mnohokrát tiež viditeľná. Jedným riešením je zhluk káblov povýšiť na dekoratívny prvok. Káble, šnúry a drôty roztrieďte a uložte ich do úhľadných roliek. Veľmi jednoduché, rýchle, lacné a originálne.

Ako zužitkovať rolky z toaletného papiera, fotka

 

Minizáhradka

Jar už je skoro tu, a tak sa na našich oknách začínajú objavovať zelenajúce sa výhonky byliniek a rastliniek. Rolky z toaletného papiera sa môžu stať skvelou prírodnou alternatívou kvetináčov: naplňte ich zeminou a zasejte do nich semienka, ktoré nezabudnite udržiavať vo vlhkom prostredí. Vďaka rolkám ľahko oddelíte jednotlivé druhy výsevu a vytvoríte si malú záhradku priamo na parapetnej doske svojho okna.

Ako zužitkovať rolky z toaletného papiera, fotkaKŕmidlo pre vtáčiky

Jedným z najkrajších poslov jari je vtáčie švitorenie. Ak si ho chcete užiť dosýtosti, pripravte pre vtáčiky vo svojej záhrade, terase či na svojom balkóne krásne kŕrmidlo. Opäť vám na to poslúži rolka z toaletného papiera. Rolku natrite maslom, obaľte v semienkach pre vtáčiky a zaveste napríklad na strom. Vtáčiky takéto privítanie určite ocenia.

Ako zužitkovať rolky z toaletného papiera, fotka

 

Dekorácia na stenu

Z roliek toaletného papiera môžete vytvoriť tiež dekorácie na vaše steny. Otestujte si vaše kreatívne myslenie a tvorivé schopnosti a vytvorte si dekorácie, ktoré budú zodpovedať presne vášmu vkusu, nálade i štýlu vášho interiéru. Pekným nápadom je napríklad veniec alebo abstraktne vyzerajúca kvetina.

Ako zužitkovať rolky z toaletného papiera, fotka

Ako zužitkovať rolky z toaletného papiera, fotka

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Ako zužitkovať rolky z toaletného papiera zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »