Nechajte sa inšpirovať severským štýlom

25.3.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Ak sa zaujímate o dizajn a trendy bývania, iste vám neunikol tzv. severský štýl. Ten je mnohými známymi bytovými dizajnérmi vychvaľovaný ako štýl číslo jeden, a to oprávnene. Severský štýl má totiž nezameniteľný pôvab a čaro, ktoré vám ani po rokoch nezovšednie.

Nechajte sa inšpirovať severským štýlom - foto, Hyperbyvanie.sk

Nechajte sa inšpirovať týmto krásnym svetlým interiérom, ktorý dýcha atmosférou severských zemí. Tento byt, ktorý sa nachádza v Göteborgu vo Švédsku, vyzerá veľmi elegantne a štýlovo, otvorene, vzdušne a čisto. To je to, čo vás na tomto interiéri zaujme ako prvé. Vďaka zariadeniu, ktoré je veľmi jednoduché a vkusné, si možno ani nevšimnete, že ide o pomerne malý priestor, ktorého podlahová plocha je „iba“ 65 m2.

Nechajte sa inšpirovať severským štýlom, fotka

 

Tento interiér je tak dokonalým príkladom toho, ako aj z bytu menších rozmerov môžete vyčarovať domov, v ktorom sa budete cítiť uvoľnene a slobodne. Žiadne stiesnené priestory, nedostatok úložného priestoru, ani vypustenie niektorých funkčných zón (napr. jedálne).

Nechajte sa inšpirovať severským štýlom, fotka

 

Jadro úspechu trochu očakávane tkvie v bielej farbe: tá je použitá na steny a stropy v celom byte rovnako, ako väčšina nábytku. Biela farba pôsobí veľmi čisto, elegantne, moderne a predovšetkým priestor opticky zväčšuje.

Nechajte sa inšpirovať severským štýlom, fotka

 

Biele prvky dokonale kontrastujú s drevenou podlahou, ktorá zaujme tmavším sfarbením. Kontrast skvelo funguje a je posilnený ďalšími svetlými prvkami, ktoré sú jednoduché a elegantné. Priestoru pristane neprítomnosť honosných dekórov, ktoré by strhávali pozornosť a menili výzor interiéru.

Nechajte sa inšpirovať severským štýlom, fotka

 

Čo je na tomto interiéri obzvlášť zaujímavé, je skutočnosť, že navzdory všade prítomnej bielej priestor nepôsobí chladne, ani sterilne. Naopak, atmosféra interiéru je veľmi príjemná a teplá. Teplo a príjemné farebné ladenie dodávajú interiéru tmavšie drevené podlahy.

Nechajte sa inšpirovať severským štýlom, fotka

 

Útulnú atmosféru vytvára tiež nábytok: napríklad kuchynské skrine sú síce biele, ale sú vyrobené z dreva, a tak sa na pohľad aj na dotyk môžu pýšiť príjemnou štruktúrou a textúrou. V prípade ďalších miestností pochádza atmosféra domova z hladkých a oblých tvarov a jemných línií, ktoré sú použité v celom interiéri.

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Nechajte sa inšpirovať severským štýlom zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »