Guľaté akvárium alebo vzhľad nie je všetko!

9.4.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Guľaté akvárium vyzerá veľmi moderne a zaujímavo, a tak sa v mnohých interiéroch stáva pôsobivým dekoratívnym doplnkom. Hoci plávajúce rybičky na nás pôsobia ukľudňujúcim a harmonickým dojmom, v skutočnosti sa tak harmonicky necítia. Guľaté akvárium pre ryby vytvára neprirodzené prostredie, ktoré na ne pôsobí mimoriadne stresujúco.

Guľaté akvárium alebo vzhľad nie je všetko! - foto, Hyperbyvanie.sk

Dnešná ponuka guľatých akvárií skutočne ponúka omnoho viac než iba sklenené gule plné vody, ale aj tak sa nenechajte pomýliť. Hoci moderné guľaté akváriá majú filtre, ohrievače, osvetlenie a dokonca aj atraktívne prostredie flóry, stále sú pre ryby nevyhovujúcim prostredím. Ide o to, že ryba nemá dostatok priestoru, a tak pláva stále dokola a dokola, z čoho sa môže, laicky povedané, „zblázniť“. Takéto ryby najčastejšie trpia dezorientáciou a istým druhom klaustrofóbie. Nevyhovujúce podmienky spôsobujúce biologickú nerovnováhu rýb, samozrejme vedú k ich predčasnému úhynu.

Guľaté akvárium alebo vzhľad nie je všetko!, fotka

 

Veľkým problémom guľatých akvárií je nielen ich tvar, ale tiež veľkosť. Aj v tých najväčších guliach ryby trpia nielen nedostatkom priestoru, ale tiež nedostatkom kontaktu. Moderné je do guľatých akvárií umiestňovať jednu, alebo len pár rýb, čo je naprosto nevyhovujúce vzhľadom na to, že väčšina druhov rýb je biologicky naprogramovaná žiť v skupinách.

Ďalším negatívom tohto druhu akvária je nízka hladina vody. Niektoré druhy rýb sú totiž zvyknuté žiť na dne, iné na hladine – guľaté akvárium im však nedáva šancu ani pre jedno. Ryby naviac potrebujú mať kľudné a bezpečné útočisko, miesto, kam sa môžu schovať a doslova zahrabať, a to im sklenená guľa tiež neposkytuje.

Guľaté akvárium alebo vzhľad nie je všetko!, fotka

 

Pre zdravie rýb je teda skutočne nevyhnutné klasické akvárium, v ktorom sa ryba môže orientovať podľa plochých stien a rohov. Klasické akvárium sa tiež mnohonásobne lepšie a ľahšie čistí. Pokiaľ už sa nechcete guľatého akvária ako dekorácie vzdať, využite ho skôr pre pestovanie hydroponických, teda vo vode žijúcich rastlín, ale nie pre chov živých tvorov.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 3

Diskusia

Článok Guľaté akvárium alebo vzhľad nie je všetko! zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »