Najčastejšie chyby pri výbere farieb a ich kombinovaní

29.4.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Výber palety farieb pre interiér nie je jednoduché. Existuje mnoho vecí, ktoré musíte vziať do úvahy, ako je štýl interiéru, osobné preferencie, veľkosť miestnosti a mnoho ďalších aspektov. Rád a tipov, ako farby správne kombinovať, je mnoho. Preto sa tu, naopak, zameriame na najčastejšie chyby, ktorých sa ľudia dopúšťajú pri výbere farieb pre svoj domov.

Najčastejšie chyby pri výbere farieb a ich kombinovaní - foto, Hyperbyvanie.sk

Pri výbere farieb pre vnútorné priestory sa najčastejšie zabúda na úlohu osvetlenia. Zvolenou farbou je ideálne vymaľovať iba malú časť steny, alebo využite vzorky a vyskúšajte, či sa vám farba páči a ladí s interiérom, ako v prirodzenom, tak v umelom svetle i v prítmí. Potom farbu, ktorá obstála pri rôznych intenzitách svetla, si vyberte pre skrášlenie svojho domova.

Najčastejšie chyby pri výbere farieb a ich kombinovaní, fotka

 

Pravdou je, že šedé a béžové odtiene pôsobia neutrálne, preto sú skvelou voľbou v kombinácii s pestrými farbami či živým farebným mixom. Správne použité neutrálne odtiene pôsobia harmonickým dojmom a priestory príjemne zjednocujú – to však nie je pravidlom. Pokiaľ to s odtieňmi šedej a béžovej v interiéri preženiete, výsledkom bude nudný, nejednotný a nemoderný vzhľad. Preto sa nebojte výrazných farieb, u ktorých- ako u tých menej výrazných -platí, že v jednoduchosti je krása.

Najčastejšie chyby pri výbere farieb a ich kombinovaní, fotka

 

Každá farba je jedinečná a má svoje čaro, preto je tiež také ťažké sa pri zariaďovaní interiéru rozhodnúť, aké farby ho budú krášliť. Táto dilema môže skončiť chaosom, v ktorom sa mieša mnoho farieb naraz. Interiér bude oveľa krajší, keď si zvolíte iba jednu z troch základných farieb, a to červenú, žltú či modrú. Ich výrazné pôsobenie sa bude skvele vynímať napríklad vo forme pôsobivého interiérového doplnku či zariadenia. Pre ďalšie dekóry potom zvoľte jemnejšie odtiene použitej farby. Pokiaľ sa však farebnosti nechcete vzdať, voľte vždy pastelové farby, ktoré sú veľmi jemné, decentné, ale živé a pôsobivé.

Najčastejšie chyby pri výbere farieb a ich kombinovaní, fotka

 

Sledovanie módnych trendov moderného bývania je veľmi užitočné – vďaka nim sa dozviete, čo je in, a to nielen po stránke estetickej, ale i praktickej. Nezabúdajte však na to, že trendy sa neustále menia a nie vždy sa jedná o záležitosti, ktoré sa zhodujú s vaším osobným vkusom. Takže pokiaľ patríte medzi milovníkov najnovších trendov, vždy majte v predstavách konečný vzhľad interiéru, ktorý chcete dosiahnuť. Skrátka povedané, z noviniek si vyberajte iba to, čo sa vám hodí – tak sa vyhnete vytvoreniu všehochuti, ktorá by s moderným štýlom mala spoločného iba pramálo.

Najčastejšie chyby pri výbere farieb a ich kombinovaní, fotka

 

Veľmi hlboko zakoreneným zvykom je rozdeľovať farby podľa pohlavia. Najznámejší rodový úzus vytyčuje ružovú pre dievčatá a modrú pre chlapcov, a to opäť bez ohľadu na osobný vkus či preferencie. Pri výbere farieb sa vyhnite všetkým predsudkom a užite si ich krásu, ako sa vám páči. Pretože sa farby vyznačujú silným psychologickým pôsobením, vyberte si tie farby, ktoré na vás majú pozitívny vplyv.

Najčastejšie chyby pri výbere farieb a ich kombinovaní, fotkaDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Najčastejšie chyby pri výbere farieb a ich kombinovaní zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »