Keď miesta nie je nazvyš…

28.2.2014 | Mgr. Monika Kovačková | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Podkrovný byt. 29 metrov štvorcových. Tieto dve indície stačia na to, aby sme si predstavili malý, preplnený a stiesnený byt, ktorý len ťažko poskytne komfortné bývanie Táto predstava však nie je celkom na mieste. Šikovný dizajn a dômyselná organizácia priestoru dokážu divy s každým priestorom, aj keby bol sebemenší. Dnešná inšpirácia, ako si užiť skvelé bývanie v malom priestore, prichádza z Göteborgu a má podobu príjemného apartmánu v severskom štýle.

Keď miesta nie je nazvyš… - foto, Hyperbyvanie.sk

Obývacia izba, spálňa, jedáleň a domáca kancelária sa vošla do jednej jedinej miestnosti. Spálňa je šikovne umiestnená do vyvýšeného poschodia, takže nezaberá žiadnu podlahovú plochu. Pokiaľ by boli tieto miestnosti rozdelené do jednotlivých izieb, zaberali by i pri snahe maximálne šetriť miestami priestor niekoľkonásobne väčší. Preto je často praktickejšie bývať v jednej veľkej miestnosti, ktorá bude pôsobiť priestranne a vzdušne, než v niekoľkých malých miestnostiach, ktoré by pod ťarchou zariadenia nadobudli dojem stiesnenosti. Je to celkom logické: pokiaľ je malý byt rozdelený do niekoľkých malých miestností, nemôžete efektívne využiť niektoré jeho plochy, napr. v oblasti okien, dverí, kúrenia atď., ktorých je pri takej organizácii priestoru omnoho viac.

Keď miesta nie je nazvyš…, fotka

Keď miesta nie je nazvyš…, fotka

 

Domáca pracovňa i jedáleň sú síce malé, ale svoju funkciu plnia dokonale. To samé platí aj o kuchynke, ktorá je čiastočne oddelená a tvorí samostatnú miestnosť.

Keď miesta nie je nazvyš…, fotka

Keď miesta nie je nazvyš…, fotka

 

Apartmán je ladený do obľúbeného severského štýlu, ktorý je pre takto malé priestory ideálnou voľbou. Tradičné kombinácie odtieňov bielej a šedej s jemnými akcentmi čiernej je veľmi elegantné a štýlové. Biele steny, svetlé zariadenie a drevené podlahy potom priestoru opticky dodávajú hneď niekoľko metrov štvorcových navyše. Rovnaký efekt sa dosiahne tiež absenciou výrazných dekorácií, ktoré by priestor iba zbytočne zaťažili.

Keď miesta nie je nazvyš…, fotka

Keď miesta nie je nazvyš…, fotka

 

Apartmán sa môže pochváliť veľmi útulnou a hrejivou atmosférou, a to vďaka vhodne zvoleným bytovým doplnkom. K očarujúcemu konečnému vzhľadu prispievajú štýlové koberce a prehozy, dizajnové svietidlá, výrazné vankúše a originálne nástenné dekorácie. Nájdeme tu tiež horúci trend moderného bývania, ktorým je rebrík v interiéri.

Keď miesta nie je nazvyš…, fotka

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Keď miesta nie je nazvyš… zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »