Mozaikové obklady nepatria len do kúpeľní

18.3.2015 | Mgr.Monika Kovačková | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Mozaikové obklady, dlaždice či fólie sú obvykle spojené s kúpeľňami alebo kuchyňami, a to najmä z praktických dôvodov – takéto obloženie stien je totiž veľmi odolné, má dlhú životnosť, ľahko sa čistí a udržuje. Mimo toho je mozaikový vzor veľmi módny a atraktívny. A tak zostáva otázka, prečo ho neprivítať i v ďalších miestnostiach interiéru.

Mozaikové obklady nepatria len do kúpeľní - foto, Hyperbyvanie.sk

Mozaikové obklady môžu totiž zdobiť aj obývačky, spálne či detské izbičky. Aj tu oceníte ich praktické vlastnosti, nehovoriac o ich nápaditom dizajne. Mozaika totiž predstavuje skvelý spôsob, ako do interiéru vniesť viac farieb, vzorov a textúr a ako dať stenám hĺbku a nový rozmer. Nie len steny však môžu mať mozaikový obklad – mozaika skvelo vynikne tiež na podlahách, nábytku alebo v podobe doplnkov a dekorácií.

Mozaikové obklady nepatria len do kúpeľní, fotka

 

Mozaika otvára nekonečnú hru kombinácií farieb a vytváraní najrôznejších vzorov. Nádherne vyzerajú mozaiky jednofarebné či monochromatické, keď sú použité rôzne odtiene jednej farby. Výraznejší vzhľad potom dosiahnete kontrastným spojením – okrem nestárnucej kombinácie bielej a čiernej, vyskúšajte napríklad spojenie tyrkysovej a ružovej alebo čokoládovo hnedej a jasne žltej.

Mozaikové obklady nepatria len do kúpeľní, fotkaPomocou mozaikového vzoru môžete ľahko vytvoriť tiež ombré efekt – teda pozvoľný prechod tmavých odtieňov vo svetlé, ktorý vám učaruje nielen na stenách, ale i podlahách. Ombré dá vášmu bývaniu novú energiu a šmrnc.

Mozaikové obklady nepatria len do kúpeľní, fotkaMozaikovým vzorom nemusíte dekorovať hneď celú podlahu alebo stenu. Na oživenie postačí výzdoba iba ich častí – výborne vyzerajú napríklad pruhy mozaikového obkladu oddeľujúce jednotlivé funkčné zóny. V mozaikovom štýle zoženiete i najrôznejšie doplnky a príslušenstvo, ako sú lampy, vázy či misy.

Mozaikové obklady nepatria len do kúpeľní, fotkaRovnako, ako pri kombinácii farieb nie sú žiadne hranice ani pri vytváraní vzorov. Mozaike pristanú predovšetkým abstraktné obrazce, geometrické tvary a jemné línie.

Mozaikové obklady nepatria len do kúpeľní, fotkaJedinečný efekt mozaiky podčiarknete tiež výberom vhodného materiálu. Úchvatne vyzerajú predovšetkým mozaiky z farebného skla alebo so zrkadlovým povrchom, ktoré každému priestoru dodajú viac svetla, sviežosti a lesku.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Mozaikové obklady nepatria len do kúpeľní zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »