Ako vyzrieť na miestnosť bez okien?

29.5.2015 | Mgr.Monika Kovačková | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Miestnosti bez okien sú obvykle považované za vadu na kráse, chybu či nedokonalosť interiéru. A to napriek tomu, že existujú jednoduché triky, ktoré dobre maskujú neprítomnosť prirodzeného svetla a vnášajú do miestnosti jeho sviežosť a ľahkosť. Vyskúšajte naše nápady a aj miestnosť bez okien sa bude pýšiť štýlovým vzhľadom, ktorý si hneď obľúbite.

Ako vyzrieť na miestnosť bez okien?  - foto, Hyperbyvanie.sk

Najjednoduchší, najrýchlejší a najlacnejší spôsob, ako nahradiť okná, predstavujú veľké zrkadlá. Lesklé chladivé plochy sa postarajú o rozptyl umelého svetla, a tak miestnosti opticky dodajú hĺbku i nejaký ten centimeter naviac. Miestnosti so zrkadlami naviac vyzerajú nielen väčšie, ale i svetlejšie. Podobný efekt docielite aj vďaka nábytku s lesklými povrchmi alebo zrkadlovými doplnkami.

Ako vyzrieť na miestnosť bez okien? , fotka

 

Pomocou zrkadiel si tiež môžete spraviť originálne falošné okno. Zrkadlovými plochami nasimulujte prítomnosť okien. Pre dokonalú predstavu zrkadlá vybavte žaluziami, záclonami či závesmi.

Ako vyzrieť na miestnosť bez okien? , fotka

 

Na stenu môžete umiestiť i celé okenice – súčasným hitom sú najmä drevené okenice vo vintage štýle. Tak vzbudíte dojem ďalšieho priestoru. TIP: Pod okenice nainštalujte svetlo, napríklad v podobe LED reťaze alebo svetielok, ktoré nimi bude prechádzať. Vďaka tomuto jednoduchému triku vás ihneď zahreje predstava predierajúcich sa slunečných lúčov.

Ako vyzrieť na miestnosť bez okien? , fotka

 

Na stenu v miestnosti bez okien sa perfektne hodia tiež veľké umelecké diela, ktoré svojím tvarom napodobňujú tvar okien a strhávajú na seba pozornosť. Ideálne sú dekorácie v svetlých odtieňoch, ktoré miestnosť príliš nezaťažia.

Ako vyzrieť na miestnosť bez okien? , fotka

 

A pri farbách ešte zostávame. V svetlých odtieňoch by mali byť nie len doplnky a dekorácie, ale i celá miestnosť – predovšetkým podlaha, steny a veľké kusy nábytku. Pokiaľ na to zvolíte lesklé prevedenie, ešte viac podporíte osviežujúce pôsobenie vybraných farieb.

Ako vyzrieť na miestnosť bez okien? , fotka

 

Miestnosť bez okien nutne vyžaduje dostatok kvalitného a vhodne umiestneného umelého osvetlenia. Vyskúšajte tiež účinky skrytého svetla – svietidlá, ideálne malé bodovky, alebo LED reťaze, umiestnite či nainštalujte na trámy, sĺpy, za nábytok, do knižnice, pod police apod. Práve tak najlepšie nasimulujete prirodzené svetlo bez viditeľného zdroja.

Ako vyzrieť na miestnosť bez okien? , fotka

 

Pokiaľ izba bez okien susedí s dostatočne veľkou a svetlou miestnosťou, prepojte ich celosklenenými dverami. Nebojte sa tiež búrať – skrátka vytvorte okno do vedľajšej izby. Keďže je toto riešenie veľmi atypické, určite zapôsobí tiež ako originálna dekorácia.

Ako vyzrieť na miestnosť bez okien? , fotka

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Ako vyzrieť na miestnosť bez okien? zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 226 príspevkov

Franck Muller Klokker : Klokker Factory Onlin: swiss kopi klokker aaa + sveitsiske...

NOOB Factory replica watches,JF Factory repli: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Tiffany Sets: , tiffanyjewelry - outlet.net: Tiffany jóias Tiffany &...

Audemars Piguet: bästa schweiziska replika...

Peter: Aktuálna situácia cien bytov v...

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Ďalšie príspevky »