Odhlučnenie bytu vás zbaví susedských problémov

21.10.2015 | PR článek | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Opakuje sa to v pravidelných intervaloch, lebo nikto v paneláku nie je spokojný so svojim bytovým jadrom – rekonštrukcie bytu. V paneláku počujete každý úder kladiva, každú vyvŕtanú dieru, každý jeden vyklepaný rezeň na posilnenie.

Odhlučnenie bytu vás zbaví susedských problémov - foto, Hyperbyvanie.sk

A vtedy máte chuť kúpiť si last minute zájazd a odcestovať navždy preč. Alebo aspoň, kým susedia nezrekonštruujú. Ako sa však zbaviť tohto problému dlhodobo? Najlepšie navždy. Jednoducho, odhlučnite si byt.

 

Aké odhlučnenie si vybrať?

Tak ako správne okná dokážu znížiť hluk o 50 dB, tak aj správny výber odhlučnenia bytu dokáže zredukovať hluk aj viac ako o 80 %. Záleží na vás, či chcete odhlučniť iba steny, podlahu, strop alebo kompletne celý byt. Na základe vášho rozhodnutia budete vedieť, o koľko sa zníži percento hluku. Najúčinnejšie je samozrejme odhlučnenie celého bytu, vďaka ktorému dosiahnete spomínané zníženie hluku až o 80 %.

 

Odhlučnenie bytu vás zbaví susedských problémov, fotka

 

Bezkontaktné či kontaktné odhlučnenie

Záleží od toho, aký hluk vás trápi, či ide o prirodzený hluk plynúci z bežného života susedov alebo váš sused neustále hrá na bicie nástroje. Pokiaľ ide o bežný hluk, postačí vám kontaktný systém odhlučnenia, ktorého hrúbka sa pohybuje približne od 2 cm do 6,2 cm. A ako je na tom so znížením hluku? Najúčinnejšia 6 cm kontaktná izolácia, dokáže znížiť hluk až o 15 dB. Bezkontaktná izolácia vytvára medzi odhlučnením a stenou ešte vzduchovú bublinu, takže je náročnejšia na priestor. Jej hrúbka je do 10 cm. A jej účinnosť? Záleží od použitých materiálov.

 

Aké materiály sa používajú

Najčastejšie sa používa kombinácia viacerých materiálov, pretože keby ste použili jeden konkrétny materiál samostatne, nebol by taký účinný.

Najbežnejšou kombináciou sú zvukovo izolačné dosky a účinná akustická pena. Jednotlivé typy týchto materiálov sa vyberú podľa toho, akého hluku sa chcete zbaviť. Či ide o nízke alebo vysoké frekvencie.

Odhlučnenie bytu vás zbaví susedských problémov, fotka


Udržte si dobré susedské vzťahy

Odhlučnenie funguje obojstranne – vy nebudete počuť susedov a susedia nebudú počuť vás. Keď sa pre túto investíciu rozhodnete, dosiahnete win-win situáciu. Trápia vás finančné prostriedky? Zoberte si pôžičku od Slovenskej Požičovne a vyriešte hluk vo vašom byte, aby ste nemuseli zdraviť susedov cez zuby.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Odhlučnenie bytu vás zbaví susedských problémov zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 200 príspevkov

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Wedding Party Dresses, Bridesmaid Dresses: wedding gowns online best wedding...

Ďalšie príspevky »