Ako ušetriť počas vykurovacej sezóny

29.11.2015 | PR článok | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Vykurovacia sezóna už začala...

Ako ušetriť počas vykurovacej sezóny - foto, Hyperbyvanie.sk

... a vy máte sto chutí kúpiť si lacné letenky a odletieť do teplých krajín a vrátiť sa až na jar. Veď by vás to hádam vyšlo aj lacnejšie, ako vykurovať váš dom či byt. Existuje však niekoľko spôsobov, ako znížiť náklady na kúrenie, či už sú to veľké systémové opatrenia alebo len tipy a rady. Tu sú tie, ktoré vám pomôžu ušetriť na kúrení najviac.

 

Zateplenie domu

Správne zatepľovanie domu pomôže znížiť náklady na kúrenie až o tretinu. Jasné, nie je to vec, ktorú môžete urobiť zo dňa na deň, no rozhodne to patrí medzi najlepšie prostriedky, ako zamedziť úniku tepla a ušetriť. Okrem toho zateplenie zvyšuje trhovú hodnotu domu, konzervuje ho, predĺži jeho životnosť a pomáha teplotnej vyrovnanosti aj počas horúcich letných dní.

 

Kvalitné okná

Ani to najlepšie zateplenie domu nepomôže v tom prípade, keď vám teplo uniká cez netesniace okno. Preto je dôležité, aby ste mali kvalitné plastové, drevené či drevohliníkové okná, ktoré zabránia ďalším únikom tepla. Ideálne je mať okná s minimálne trojkomorovým systémom. Ten okrem tepla lepšie izoluje aj ruch a hluk z blízkej cesty či detského ihriska.

 

Okná sa nedajú zatepliť, ale…

Hoci sa okná nedajú zatepliť a teplo uniká aj cez dvojité sklo, existuje spôsob, ako zateplenie na okne nahradiť. Máte vonkajšie rolety alebo žalúzie? Majte ich zatiahnuté aspoň cez noc, ideálne aj cez deň. Takto vám medzi roletami resp. žalúziami a oknom vznikne vzduchová bublina, ktorá funguje ako izolačná vrstva.

 

Regulujte teplotu

Dnes má prakticky každý dom či byt termostat, regulujte teplotu podľa toho, či ste doma alebo v práci, či pracujete alebo spíte. Ideálne je nastaviť kúrenie na noc a vtedy, keď nie ste doma na 17-18°C. Táto regulácia vám môže priniesť poriadne úspory. Tiež je dôležité, aby ste vetrali nárazovo a zároveň ste byt neprekurovali. Ideálna teplota je 21-21,5°C.

 

Dajte radiátorom voľne „dýchať“

Nie je dobré, keď na radiátor dávate sušiť vypratú bielizeň alebo máte pred ňou vaše kožené sedačky. Jednak takto zvyšujete spotrebu radiátorov a navyše vám koža veľmi rýchlo môže popraskať. Preto odtiahnite sedačku a nechajte radiátorom voľné pole pôsobnosti. Uvidíte, že tieto opatrenia sa na vašej spotrebe prejavia veľmi pozitívne.

 

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Ako ušetriť počas vykurovacej sezóny zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »