Bojujte proti suchému aj vlhkému vzduchu

28.11.2015 | PR článok | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Vzduch je pre ľudský organizmus dôležitejší ako voda či jedlo. Priemerný človek vydrží bez vzduchu maximálne 3 minúty, potom dochádza k poškodeniu mozgu. A nepriemerný? Svetový rekord drží Stig Åvall Severinsen, ktorý vydržal bez nadýchnutia 22 minút. Neuveriteľné. Aj to však dokazuje, že kvalita vzduchu je pre človeka oveľa dôležitejšia, ako si myslíme.

Bojujte proti suchému aj vlhkému vzduchu  - foto, Hyperbyvanie.sk

Každý síce vie, že smog je škodlivý, no nie každý vie o tom, že aj vlhký či suchý vzduch môže človeku uškodiť. Vlhkomery vám pomôžu zistiť, ako je na tom vzduch u vás doma.


Kedy je vzduch píliš vlhký

Keď vlhkosť vzduchu prekročí hranicu 60 %, začína to byť nebezpečné aj pre vaše zdravie. Používate prípravky proti akné, máte astmu alebo máte zníženú imunitu? Vlhký vzduch je pre vás veľkou hrozbou a môže vám ublížiť. Pretože už pri teplote 22°C a zvýšenej vlhkosti máte doma inkubátor pre plesne a baktérie, ktoré sa nenápadne začnú rozmáhať vo vašej domácnosti a veľmi ľahko môžu zhoršiť váš zdravotný stav. Ako proti tomu bojovať?

 

Vyhrajte nad vlhkým vzduchom

V minulosti sa pri zhoršenej astme išlo na dovolenku do Bulharska či Juhoslávie, kde astma povolila aj vďaka suchšiemu vzduchu. Ako teda bojovať proti vlhkosti bez toho, aby ste museli chodiť k moru? Ideálne je kúpiť si odvlhčovač vzduchu, ktorý prebytočnú vlhkosť zo vzduchu odstráni. Existujú aj domáce odvlhčovače, ktoré nestoja stovky eur a majú zásobník až na 5 litrov tekutiny. Okrem toho je dôležité aj pravidelne vetrať, hlavne počas vykurovacej sezóny.

 

Aj suchý vzduch je nebezpečný

Opačným problém je príliš suchý vzduch, ktorý obsahuje menej ako 30 % vlhkosti. Počas zimy je to bežný problém vo veľa domácnostiach – kúrenie vysušuje vzduch a aj pri vysokých mrazoch je vzduch suchý, takže aj keď vyvetráte, suchého vzduchu sa nezbavíte. Suchý vzduch vám vysušuje sliznicu v nose, ústach a aj očiach a rastie riziko infekcie. Preto sa odporúča začať používať zvlhčovač vzduchu, prípadne ionizátor, pravidelne vetrať paplóny a dať do bytu viac rastlín. 

 

Dbajte na kvalitu vášho vzduchu

Tak ako hypoalergénne matrace na mieru pomáhajú budiť sa alergikom každé ráno s neupchatým nosom, tak odvlhčovače resp. zvlhčovače vzduchu vám pomáhajú s rôznymi alergiami, astmou či zníženou imunitou. Dajte si záležať na kvalite vzduchu u vás doma. Pomôže vám zlepšiť kvalitu vášho bývania a aj zdravotného stavu.

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Bojujte proti suchému aj vlhkému vzduchu zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »