Cesta k atraktívnemu interiéru? Zvládnuté ohnisko miestností!

26.2.2018 | Redakce | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Môže sa stať, že nech ste sa snažili akokoľvek, konečný vzhľad interiéru vás nijako neuchvacuje. Pokiaľ nie ste s dizajnom svojho domova stopercentne spokojní, pokúste sa zamerať na ohniská miestností, ktoré predstavujú naprostý základ prakticky i esteticky zvládnutého priestoru.

Cesta k atraktívnemu interiéru? Zvládnuté ohnisko miestností! - foto, Hyperbyvanie.sk
Rozloženie nábytku významne ovplyvňuje nielen to, ako miestnosť vyzerá, ale i to, ako sa v nej cítime. Vhodná organizácia priestoru by nám tu mala dovoľovať pohodlne vykonávať všetky plánované činnosti, voľne sa pohybovať a bez problémov prechádzať z jednej miestnosti do druhej. V tomto bode je vhodné vytvoriť akési ohnisko miestnosti, čo je centrum, ihneď viditeľné na pohľad, v ktorom sa sústredí väčšina našich činností. Pri jeho plánovaní sa nedržte prísnej symetrie, ktorá môže pôsobiť tvrdo a nudne. Pokiaľ teda máte viac rovnakých kusov nábytku v ohnisku, zmeňte napríklad uhol ich natočení, čím vnesiete do centra viac energie.

Cesta k atraktívnemu interiéru? Zvládnuté ohnisko miestností!, fotka

 
Tiež dodržte mierny odstup nábytku od stien a pokiaľ vám to priestor dovolí, nábytok umiestnite tiež do priestoru – tým sa zbavíte nepríjemne pôsobiaceho mŕtveho priestoru v strede miestnosti. Ku každému kusu nábytku by naviac mal byť voľný prístup bez prekážok. V prípade, že je centrum miestnosti prepchaté a pôsobí chaoticky, ponechajte si iba nábytok s primárnou funkciou, ktorý nutne potrebujete. Takéto vyčistenie priestoru miestnosť opticky zväčší a pocitovo prevzdušní, v dôsledku čoho v nej bude panovať i príjemnejšia atmosféra.
 
 
Aby bol výsledok dokonalý, je niekedy treba ohnisko miestnosti ukotviť. To platí najmä v prípade, keď centrum miestnosti vizuálne splýva s okolím, alebo keď je v jednej miestnosti viac funkčných zón. Výborným prostriedkom ukotvenia ohniska obvykle býva kusový koberček, ktorý môžete dať pod konferenčný stôl, jedálenský kút, posteľ či iné kusy nábytku. Pokiaľ je ohniskom miestnosti iný prvok, napríklad kozub, môžete ako ukotvujúci prvok použiť veľké zrkadlo, nástennú dekoráciu, sochu či iný výrazný dekoratívny predmet.
 


Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Cesta k atraktívnemu interiéru? Zvládnuté ohnisko miestností! zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »