Balíte sa na zimný výlet? Nezabudnite zabezpečiť váš domov!

21.1.2020 | PR článek | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Vianočný čas a zimné prázdniny sú príjemným obdobím pre každého z nás, ale bohužiaľ aj pre zlodejov. Ste si istí, že je vaša garáž dostatočne zabezpečená proti nepozvaným hosťom? Štatistiky totiž ukazujú, že šikovný zlodej sa cez vaše garážové brány dostane už počas 6 sekúnd.

Balíte sa na zimný výlet? Nezabudnite zabezpečiť váš domov! - foto, Hyperbyvanie.sk

Tipy na zabezpečenie domu

Garážové brány sú jedným zo slabých miest vášho domu, a tým pádom sa stávajú ľahkým terčom pre zlodejov. V ohrození sú nielen samostatne stojace garáže, ale aj tie stojaci priamo pri dome. Čo je teda možné urobiť pre to, aby cez ne neprešiel žiadny zvedavý návštevník?

Balíte sa na zimný výlet? Nezabudnite zabezpečiť váš domov!, fotka

 

Ľahké, ale často zabudnuté rady

Zamykajte! Hoci sa to môže javiť ako banálna vec, veľká časť ľudí stále nezamyká svoje vchodové dvere, ale častejšie práve garážové brány. To je potom priama pozvánka pre sliedičov. Snáď každý zlodej, ktorý prišiel vyplieniť váš hrad, skúsi najprv vyskúšať kľučku, než vytiahne páčidlo. Tak mu tú prácu neuľahčujte. Nezáleží ani na tom, v ako bezpečnom susedstve žijete a nakoľko mu dôverujete. Zlodej si nevyberá.

Balíte sa na zimný výlet? Nezabudnite zabezpečiť váš domov!, fotka

 

Nezabúdajte otočiť kľúčom ani pri dverách, ktoré vedú z garáže do domu, pretože ak už sa niekto dostane do vašej garáže, neotvárajte mu cestu aj do obytnej časti vášho domu.

Pre dvojkrídlové brány si napríklad môžete nechať vyrobiť závorový systém, vďaka ktorému nebude môcť dvere nikto vyraziť alebo vysadiť. Nebojte sa investovať tiež do automatického osvetlenia reagujúceho na pohyb. Ak takéto svetlo pred vchod do svojej garáže umiestnite, môžete nočného zlodeja odradiť. Ďalšou možnosťou je potom samozrejme alarm. Nechajte si poradiť od odborníkov v oblasti garážových brán.

Zabezpečiť iba dvere niekedy nestačí

Zamerajte svoju pozornosť aj na okná, ktoré často bývajú súčasťou garážového priestoru. Aj tieto časti sú priestorom, ktorý je náchylný k tomu, aby ho niekto využil ako cestu do vášho domu. Ponúka sa možnosť vonkajších roliet, ktoré váš majetok tiež dokážu ochrániť. Nielen, že v zime zamedzia úniku tepla z vášho príbytku, ale predovšetkým v letných mesiacoch poslúžia ako náhrada za žalúzie, oproti ktorým navyše dokážu zabrániť vniknutiu zlodeja. Majú v sebe totiž bezpečnostné článkové pružiny, ktoré bránia nechcenému mechanickému zdvihnutiu.

Nečakajte na to, až vás niekto vykradne. Zamerajte sa na zabezpečenie domu už dnes. Ako sa hovorí – istota je istota. Investovať dvakrát do nového vybavenia bytu chce málokto.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Balíte sa na zimný výlet? Nezabudnite zabezpečiť váš domov! zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »