Znovuobjavená podlaha z eukalyptu

26.7.2009 | Jan Smidak | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Vo svete je známe niekoľko tisíc druhov eukalyptu, ale len málo z nich bolo objavené pre použitie v každodennom živote. Teak si medzi drevinami získal pevnú pozíciu, ale kto z nás vie, že niektoré druhy Eukalyptu predbehnú aj jeho vlastnosti.

Znovuobjavená podlaha z eukalyptu  - foto, Hyperbyvanie.sk
Pritom Eukalyptus nepatrí medzi dreviny tropických dažďových pralesov. Snáď každý z nás pozná antiseptické vlastnosti eukalyptových olejov, ktoré sa hojne využívajú ako v lekárstve tak aj ako doplnok rôznych cukroviniek, žuvačiek a bonbónov. Málo sa ale vie o unikátnych technických vlastnostiach samotného dreva.


Dopyt môže za objavy nových vlastností

Až teraz s výrazne vyšším dopytom po tvrdých tropických drevinách, a zároveň s ich nedostatkom, začali niektoré firmy objavovať viac než plnohodnotné náhrady. Jednou z týchto firiem, ktorá sa nedávno zakotvila na českom trhu je MEGAFLOORS, výrobca podláh z tvrdých tropických drevín. Tá dováža eukalyptové stromy z plantáží ležiacich v Espírito Santo a na juhu Brazílie, ktoré sú vyberané technickými expertmi MEGAFLOORS tak, aby mali správnu kvalitu.

Podlaha zo stromov od Amazonky


Juhoamerické dreviny naozaj majú tak úžasné vlastnosti? Sú vyhľadávané predovšetkým pre svoju vysokú tvrdosť, dobre tepelne aj zvukove izolujú, dobre regulujú vlhkosť vzduchu a vyhovujú alergikom. Vďaka priaznivému pomeru vynikajúcich vlastností, kvalitného spracovania a ceny (od 600Kc/m2) sú veľkou konkurenciou pre domáce dreviny.  

Ľahká renovácia a dlhá výdrž  

Jednotlivé podlahové diely sa montujú systémom pero-drážka, takže pri eventuálnom zbrúsení podlahy aj masív dá sa renovovať v rámci vrchnej vrstvy (cca 6mm), aby sa neporušil spojovací zámok. Všetky exotické dreviny sa dajú lakovať či olejovať, pričom druhý spôsob úpravy sa javí výhodnejší hlavne kvôli ľahšej renovácií. Poškrabaný lak sa totiž musí nevyhnutne zbrúsiť a znovu povrch lakovať, zatiaľ čo poškodenie rovnakého typu na olejovanom podklade ľahko zahladí len pretretie povrchu príslušným olejom. Jeho údržba je teda lacnejšia. Podlaha z exotických drevín vydrží pri správnom ošetrovaní až sto rokov.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 4

Diskusia

Článok Znovuobjavená podlaha z eukalyptu zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »