Inteligentný dom - svetlá

19.7.2007 | Vladimír Iliev | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Dom za nás rozsvieti svetlá, zapne televízor, uvarí pokrm. Že neveríte? Technické možnosti sú tu! Budúcnosť, ktorú sme poznali len zo scenárov hollywoodskych tvorcov, sa aj pre nás stala realitou. A za pár rokov to už bude samozrejmosť. Vstúpite do miestnosti, ktorá sa sama rozsvieti, budete prechádzať chodbou, kde sa už nebudete musieť potkýnať, váš dom bude pre vás oveľa bezpečnejší.

Inteligentný dom - svetlá - foto, Hyperbyvanie.sk

Svetelná pohoda

Stará známa elektroinštalácia nám vo svojej základnej verzii dovoľuje ovládať svetlo v dome pomocou vypínačov. Čo ale, keď si želáte doma vytvoriť intímnu atmosféru, nechať odpočinúť unavený zrak? To je možné len pomocou elektronických stmievačov, ktoré umožňujú regulovať jas pripojených svietidiel. Napríklad takzvané krátkocestné stmievače, ktoré vyzerajú ako klasické vypínače. Reagujú tak, že krátkym dotykom sa svetlo rozsvieti alebo zhasína a dlhším dotykom sa nastavuje vyššia alebo nižšia úroveň jasu. Krátkocestné stmievače majú aj pamäť naposledy nastaveného jasu. Pokiaľ vám nevyhovuje, dlhším stlačením nastavíte novú intenzitu jasu.

Už sa nepotknem

Možne ste už zažili to hrôzyplné putovanie v úplnej tme, kedy ste si na ceste k vypínaču narazili nos do polootvorených dverí. Inteligentný dom vám tieto traumy ušetrí. Má pre vás automatické spínače, ktoré sa zapnú automaticky, hneď, ako vás zaregistrujú. Tak isto sa nemusíte obťažovať so zhasínaním. Prístroj zhasne za vás, a dokonca si môžete nastaviť, či sa má dané svietidlo zapínať za šera alebo aj za denného svetla. Automatické snímače môžu mať aj dva výstupy. Prvý zapne v dôsledku registrácie pohybu svetelný zdroj, druhý zapne s opozdením dodatočný zdroj napríklad ventilátor.

Inteligentný dom - svetlá - foto, Hyperbyvanie.sk

Infračervení strážcovia


Pokiaľ  hovoríme o registrácii pohybu, napadne nás tiež hľadisko ostrahy nášho domu. Infrapasívne snímače môžu mimo náš dom spínať vonkajšie osvetlenie, ale môžu aj strážiť prístupové cesty a monitorovať pohyby okolo múrov. Títo strážcovia sú odolní proti mrazu, vniknutiu vody a majú aj určitú inteligenciu, aby eliminovali nepriaznivé poveternostné javy.Text: Vladimír Iliev

Foto: Bticino, Siemens, archív autoraDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 11

Diskusia

Článok Inteligentný dom - svetlá zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 213 príspevkov

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Zdenka: Kde sa dá takáto závlaha kúpiť? Neviem...

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Ďalšie príspevky »