Maľovanie bytu s profesionálmi

19.7.2007 | Jan Smidak | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Slová klasika hovoria, že človek môže s určitou hrdosťou niesť fakt, že mu zhorel dom, ale myšlienka, že má svoj príbytok beznádejne škaredý, ho veľmi skoro privedie do nervového zrútenia. O estetickej kráse rozhoduje aj kvalitné a odborné vymaľovanie. Skôr, ako si niekoho pozvete a zadáte mu túto dôležitú prácu, mali by ste pár vecí vedieť.

Maľovanie bytu s profesionálmi - foto, Hyperbyvanie.sk

Krása niečo stojí

Maliarstvo a natieračstvo sa mení spoločne s dobou. Po zamatovej revolúcii vystriedali valček pekné jednoduché biele steny. Časom sa ľudia osmelili a začali si krášliť svoje príbytky nenápadnými odtieňmi žltej, okrovej, svetlo zelenej, aby nakoniek dali prednosť sýto modrej, oranžovej a červenej farbe. Zároveň chcú vyberať aj z rôznych povrchov, napríklad lesklého, matného a saténového. Ale keďže peňazí je málokde nazvyš, veľa ľudí sa nechá oklamať inzerátmi typu "maľujeme lacno".

Hľadejte medzi skúsenými

Naša legislatíva problém nezjednodušila. Maliarstvo a natieračstvo je voľná živnosť s obecným názvom Dokončovacie stavebné práce. Nepotrebujeme na ňu výučný list, stačí zaplatiť popolatok na živnostenskom úrade a stávate sa úradne maliarom izieb. Pritom názor, že dnes môže robiť s farbami každý, je skutočne na hony vzdialený od reality.

Moderné farby majú svoje vlastnosti

Výrobné spektrum najrôznejších druhov farieb je veľmi široké. "Pokiaľ robíte zákazku farbou, na ktorú nemáte školenie od výrobcu, je veľká pravdepodobnosť, že ju nezvládnete a môžete byť pritom skúsený profesionál", upozorňuje majiteľ českej maliarskej firmy Michal Kaplán. Neznámy materiál môže prekvapiť napríklad iným časom schnutia.

Hľadajte profesionálov

Z tohto dôvodu by si človek mal dať pozor na "všeodborníkov", ktorí spoločne s maľovaním ponúkajú drobné opravy, napríklad renovácie štukovej omietky. Veľakrát také výhodné ponuky vedú len k problémom. Firma vám môže síce štuk opraviť, ale veľmi často zabúda, že takto opravená omietka musí 21 dní schnúť a potom sa pred vymaľovaním musí ešte napustiť penetráciou. Skutočný profesionál volí síce na šikovnosť náročné, ale technologicky šetrnejšie stierkovanie.

Penetrácia ako základ


Hladkú stenu potom môžete ihneď napustiť penetráciou, na ktorú amatéri veľakrát zabudajú. Pritom práve tento bezfarebný náter garantuje, že sa staršia podkladová farba spojí s novou maľbou. V opačnom prípade sa začne po troch mesiacoch odlupovať.

text: Zdeňka Václavíková

foto: LBS.deDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 10

Diskusia

Článok Maľovanie bytu s profesionálmi zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 200 príspevkov

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Wedding Party Dresses, Bridesmaid Dresses: wedding gowns online best wedding...

Ďalšie príspevky »