Nové trendy v maľovaní interiérov

19.7.2007 | Jan Smidak | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Nezáleží len na starostlivom výbere novej farby vášho interiéru, ale aj maliarskej firmy, ktorá vám maľovanie bude prevádzať. Mala by byť skúsená a pracovať s kvalitnými farbami. Pamätajte na to, že živnostenský list na maľovanie izieb môže dostať dnes každý!

Farebná fantázia


Dobrú maliarsku firmu poznáte podľa toho, ako vychádza zákazníkovi v ústrety pri definovaní jeho predstavy o farebnej podobe jeho domu, či bytu. Medzi profesionálmi sú bežné kilové vzorky farieb podľa vzorkovníka. Pracovníci firmy potom nimi namaľujú skúšobnú vzorku s veľkosťou jedného metra štvorcového. Klienti potom chodia po svojom príbytku a na jednotlivé štvorce maľujú koliesko, pokiaľ sú s výsledným efektom spokojní, alebo krížik, pokiaľ sa im farba nepáči a chcú namiešať iný odtieň. Podľa Michala Kapitána môže pri bežnej zakázke ísť o 11 až 17 vzoriek, ktoré sa potom ladia až do tej doby, pokiaľ klient nie je spokojný.

Čistotný majster

Moderné maliarske farby sú riediteľné vodou. Ale vodou riediteľný náter neznamená, že ho po zaschnutí tiež vodou umyjete. Niektoré nátery sú tak kvalitné, že sa doslova "zažerú" aj do obkladových dlaždíc a vy ich potom nedostanate dolu ináč, než že budete musieť vyrezať zašpinené miesto. Dbajte preto, aby maliar bol skutočne profesionál, ktorý vie ako byt ochrániť tak, aby bol po jeho odchode čistý. Podlahu a nábytok zakryje fóliou. Pritom dá na zem kartóny proti prípadnému pokĺznutiu. Zásuvky, okenné rámy a ďalšie citlivé miesta zalepí páskou a tým sa vyhne zbytočnému zašpineniu.

Architekt šetrí čas

Je to zvláštne, ale aj na maľovanie je možné najať si architekta. Odpadá hľadanie materiálu a farby. Architekt dokáže s odbornou firmou presne dohodnúť realizáciu. Výhoda profesionála je v tom, že vezme pri definovaní svojej vízie do úvahy veci, ktoré laikovi zostanú na prvý pohľad skryté. Architekt napríklad starostlivo posúdi, na ktorú svetovú stranu máte situovaný svoj byt. Pokiaľ máte "južný" byt, svieti vám do okien plno slniečka, môžete si dovoliť tmavšiu farbu. Odtiene modrej, fialovej, zelenej. Pokiaľ máte okná na sever, mali by ste si vyberať medzi svetlými odtieňmi. Niektoré zahraničné farby majú vo vzorkovníku aj percento odrazu svetla napríklad 84 alebo 52. Čím je menšie percento, tým viac farba pohlcuje svetlo.

Výhoda reklamácie

Spolupráca s odbornou a certifikovanou maliarskou firmou je výhodná v tom, že aj po dlhšej dobe máte na prevedenú prácu záruku. Môže sa stať, že aj materiál od renomovaného výrobcu zlyhá, a budete mať výrobnú vadu. Nikto nechce čakať na zákonom garantovaných tridsať dní na vybavenie reklamácie. Za svoje peniaze chcete predsa kvalitu okamžite. Odborná firma preto môže kontaktovať arbitra, ten príde okamžite, odoberie na problematickom mieste vzorky a v laboratóriu potom skúma, či bol dodržaný správny technologický postup. Podľa výsledkov arbitra sa rozodne, či sa dodávateľ ospravedlní, dodá nové farby a zaplatí škodu, alebo či je chyba na strane realizátora.text: Zdeňka Václavíková

foto: LBS.deDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 33

Diskusia

Článok Nové trendy v maľovaní interiérov zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »