Slnko do domu

4.9.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Šetrná ekologická energia zo slnka si získava stále väčší počet priaznivcov, investorov a užívateľov. Odborníci sa zhodujú, že fotovoltaika je na počiatku obrovského rozkvetu a v blízkej dobe sa bude hriať na výslní energetického priemyslu. Výrazne sa zvyšuje počet domácností, ktoré si uvedomujú, že sa investícia do solárneho systému skutočne vyplatí.

Slnko do domu - foto, Hyperbyvanie.sk

Investície do fotovoltaiky sa domácnostiam vyplatí 

Pokiaľ sa majitelia rodinného alebo činžiakového domu rozhodnú pre využitie zelenej energie zo slnka, majú zaručenú návratnosť vložených investícií. Okrem úspor financií výrazne prispievajú k ochrane životného prostredia. Ekologickou výrobou elektrickej energie sa znižuje riziko globálneho otepľovania, a to vďaka obmedzeniu produkcie CO2. "Investície do solárnych systémov sa domácnostiam skutočne vyplatia. Majú zatiaľ síce dlhšiu návratnosť, avšak úplne istú. Podľa štatistík Energetického regulačného úradu vzrástol počet prevádzok slnečnej energie o viac ako 500 %. V tomto roku očakávame ďalší pozitívny nárast. Fotovoltaiku čaká sľubná budúcnosť," prezradil riaditeľ uherskohradišťskej spoločnosti HiTechSolar Vladimír Mléčka.

Solárne panely pre váš dom

Solárne panely z ponuky spoločnosti HiTechSolar pracujú na princípe premeny slnečného žiarenia v elektrickú energiu. Celý proces sa odohráva v slnečných fotovoltaických článkoch. Vzájomným pôsobením slnečného žiarenia a hmoty dochádza k pohlcovaniu fotónu a uvoľneniu elektrónu. Dôsledkom toho vznikajú v polovodiči voľné elektrické náboje známe ako ,,elektrón diera´´, ktoré sú zo solárneho článku cez menič prevedené v podobe elektrickej energie do akumulátora, ku spotrebiču alebo priamo do rozvodnej siete.

Spoločnosť HiTechSolar z Uherského Hradištia je na trhu s fotovoltaickými systémami skúseným hráčom. Od svojho založenia v roku 2006 sa stala priekupníkom v tomto obore a v súčasnosti má v Českej republike výhradné postavenie. "Cieľom našej spoločnosti je poskytnúť zákazníkom najlepšie dodávateľské a obchodné podmienky pre plánovanie, výstavbu a prevádzkovanie solárnej elektrárne, inštalovanej na rodinných domoch," vysvetlil Mléčka s tým, že hlavným poslaním spoločnosti je prispieť ku zlepšovaniu stavu životného prostredia.


Spolupráca zo společnosťou HitechSolar

- Posúdime orientáciu strechy vášho domu

- Vypracujeme najvhodnejšie technické riešenie

- Zaistíme potrebnú legislatívu so všetkými príslušnými úradmi

- Poskytneme pomoc pri získaní dotácie zo Štátneho fondu životného prostredia

Realizácia systému zahrňuje

- Kompletnú projektovú dokumentáciu

- Dodávku fotovoltaického systému

- Inštaláciu solárnych panelov a striedačov

- Zapojenie systému do distribučnej siete

- Profesionálny a rýchli záručný a pozáručný servis


 

Slnko do domu - foto, Hyperbyvanie.sk

 

Dôkazom veľmi priaznivého vývoja využitia slnečnej energie je rozlišujúca sa klientela firiem, ktorá v tomto odvetví podniká. Spoločnosť HiTechSolar sa vďaka tomuto trendu rozhodla rozšíriť pole svojej pôsobnosti otvorením pobočky v Prahe. Dvere novej kancelárie sa verejnosti otvoria už začiatkom apríla. ,, Založením pražskej pobočky sa chceme viac priblížiť našim zákazníkom z Čiech. Tu sa fotovoltaika rozvíja čim ďalej rýchlejšie a dá sa očakávať, že Čechy v tejto oblasti môžu skoro značne predbehnúť Južnú Moravu. Navyše mnohým našich zákazníkom ušetríme nepohodlné a nákladné cestovanie na Moravu.´´ vyjadril dôvody vzniku pražskej pobočky obchodný riaditeľ spoločnosti HiTechSolar Max Wandler. Priaznivci a užívatelia šetrnej slnečnej energie nájdu sídlo novej pobočky na adrese: Videňská 340, 252 42 Vestec, Praha – Západ. 

Autor: Lucie Janišová
Foto: archiv společnosti HiTechSolar
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 5

Diskusia

Článok Slnko do domu zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 206 príspevkov

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Ďalšie príspevky »