Domáca čistiareň odpadových vôd

3.9.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Inšpirácia pre bývanie | Komentárov 0 |

Pri rozhodnutí zohnať si domovskú čistiareň je treba poznať počet osôb, ktoré sa na ňu pripoja, a spôsob využitia vyčistenej vody. Možné sú aj čistiarne až pre päťdesiat obyvateľov, teda pre viac domov. Domáca čistiareň odpadových vôd sa hodí všade tam, kde nie je zavedená kanalizácia a objekt je využívaný k trvalému bydlisku.

Domáca čistiareň odpadových vôd - foto, Hyperbyvanie.sk

Riešením je malá domáca čistiareň odpadových vôd

Ako vybrať tu správnu a najvhodnejšiu? Odporučiť aký typ domácej čistiarne je vhodný práve pre váš rodinný dom je úlohou pre odborníkov. Skôr ako pôjdete na prvú konzultáciu, mali by ste vedieť, o čom je reč a zoznámiť sa so základnými parametrami, podľa ktorých si čistiareň odpadových vôd budete vyberať.

 

Zvolená technológia

Zvoliť technológiu domácej čistiarne závisí na mnohých faktoroch. Kapacita závisí na počte osôb v obytnej jednotke, výkonnosť na hydrotechnických výpočtoch, umiestnenie čističky na hygienickom posudku, vyjadrenie stavebného úradu, vlastníkov susedných nehnuteľností a mnoho ďalších faktorov, ktoré je potreba konzultovať s odborníkom. Bez týchto krokov nejde pripraviť projektovú dokumentáciu a začať s realizáciou. Stavebnú náročnosť čistiarne odpadových vôd si sami určiť nemôžeme. Je určená jednak vyskúšaním (typom) čistiarne, a jednak normami, kde čistiareň stáť môže a kde nesmie. Niektoré výrobky je nutné obetónovať, u iných je treba pre zimný prevoz počítať so zateplením uzáveru. Ďalšou otázkou je napojenie na elektrickú energiu, podľa typu môže stačiť zásuvka na 220 V, v inom prípade je nutná inštalácia rozvádzača. Malé domáce čističky sú konštruované tak aby fungovali bez obsluhy, s minimálnymi nárokmi na údržbu a odborný servis. Môžeme si však zohnať čističku riadenú mikroprocesorom, a to potom obsluha nejakú znalosť vyžaduje. Niektoré typy sa bez vyškolenia, s takmer profesionálnou obsluhou nezaobídu. Na otázku, aká drahá je činnosť domácej čistiarne vôd, si každý odpovie sám. Je potreba si náklady spočítať podľa watáže krát počet hodín. Dostaneme dennú spotrebu v kilowatthodinách, ktorú ďalej násobíme sadzbou za elektrickú energiu. Výsledkom sú denné prevádzkové náklady. V ročnom súčte môže byť skutočná spotreba nižšia za predpokladu, že čistiareň ,,nebeží´´ celých dvadsaťštyri hodín. Do nákladov ešte počítajme s obnosom za likvidáciu nečistôt, tz. Koľkokrát za rok a aké množstvo nečistôt je treba likvidovať.

Spoločnosť ENVI-PUR, s.r.o. svojou dlhodobou koncepčnou prácou tvorí jednu z najsilnejších českých spoločností zaoberajúcich sa vývojom, výrobou a dodávkami zariadení pre ekológiu, zameranej na oblasť čistení a úpravy vody a vzduchu. Firma ENVI-PUR, s.r.o. získava svojou vysokou odbornosťou dominantné postavenie na českom trhu a jej výrobky sú oceňované aj v zahraničí, kam úspešne svoje výrobky vyváža. Spoločnosť ENVI-PUR, s.r.o. pracuje s veľmi silným vývojovým oddelením, spolupracuje s vysokými školami a významnými odborníkmi v oblasti čistenia a úpravy vody. Preto je tiež rada výrobkov patentovo chránená. Spoločnosť ENVI-PUR, s.r.o. má certifikovaný systém riadenia ISO 9001:2001.


Text, foto: ENVI-PUR, s.r.o.; www.envi-pur.cz

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 5

Diskusia

Článok Domáca čistiareň odpadových vôd zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »