Vyberáme skartovací prístroj

27.10.2009 | Vladimír Iliev | Kancelárie | Komentárov 0 |

Skartovacie zariadenia slúžia nielen na likvidáciu tlačených dokumentov vo vašej kancelárii, ale napríklad aj k likvidácii CD nosičov alebo aj kreditných kariet. Záleží len na type prístroja, ktorý si vyberiete a k čomu ho plánujete použiť.

Vyberáme skartovací prístroj - foto, Hyperbyvanie.sk

 

Ničivá inteligencia


Súčasťou skartovača je zberná nádoba. Skartovacia hlava je väčšinou posadená na plastovej nádobe. V prípade potreby je možné hlavu zložiť a nádobu využívať ako obyčajný odpadkový kôš, odolný proti nárazom. Spodok skartovacieho stroja sa vyrába buď z tvrdeného plastu alebo z dreva.

Výkon podľa potreby


Vybavenosť skartovacieho stroja sa líši podľa jeho ceny. Dôležitým parametrom je aj rezný výkon. Ten udáva, koľko listov papiera (napríklad 70 g/m2) je možné zničiť naraz. Výkonné stroje majú poistku proti prehriatiu. Ďalej je tu komfort daný objemom zásobníka. Ten určuje množstvo papiera, ktoré sa po zničení vojde do zásobníka skartovacieho stroja. Rez na kúsky (3,5 x 25 mm) má v porovnaní s rezom na prúžky menší objem odpadu.

Pre domácnosť


Najmenšia trieda skartovačiek sa vyznačuje dlhou životnosťou. Ovládanie je jednoduché. Spúšťanie a vypínanie rezného mechanizmu je automatické. Zabezpečuje ich výkyvný spínač, stroj má spätný chod. Skartované papiere môžu obsahovať spinkovacie sponky. Výkon motora neumožňuje skartovanie kovových kancelárskych sponiek. Stroj má masívne zakalené oceľové nože, prevodovka je obojstranne krytá a chránená pred prienikom papierového prachu do natretého súkolia. Tento typ je určený do domácností a malých kancelárií ku stolom, kde užívatelia ocenia jeho bezkonkurenčný pomer výkonu k nákladom na nákup.

Pre kanceláriu sa hodí výkonnejší

Strednú triedu skartovačiek tvoria stroje určené do kancelárií pre niekoľko pracovníkov. Aj tu sú samozrejmosťou masívne nože z kvalitnej ocele so zakalením, ktoré umožňujú skartovanie kancelárskych sponiek, vo väčšine rezov aj plastových kariet. Motor má výkonné chladenie, umožňujúce nepretržité skartovanie.

Bezpečné skartovánie

Bezpečnosť obsluhy stráži spínač blokujúci stroj v prípade vysunutia zásobníka. Skartovanie je rovnako prerušené pri naplnení zásobníka. Na rozdiel od podobného typu komfort obsluhy zvyšujú kontrolky indikujúce zapnutie stroja a poruchové stavy ako vysunutie zásobníka alebo naplnenie zásobníka. Samozrejmosťou je aj čisté vysypanie odpadu. To znamená, že pri zničení reznej hlavy nevypadávajú zvyšky papiera. Automatický chod je zaistený fotobunkou. Skartovačky strednej triedy sa väčšinou dodávajú v 6 variantoch rezov v stupňoch utajenia 2 až 5.

Vyberáme skartovací prístroj - foto, Hyperbyvanie.sk

Tiež lisujeme  

Skartovačky vyššej triedy sú výkonné skartovacie stroje, ktoré sú určené pre obsluhu veľkých pracovísk. Dokážu spracovať naraz veľké množstvo materiálov rôznych formátov vrátane počítačových zostáv a majú objemný zásobník na skartovaný odpad. Predstavujú ideálny nástroj pre bezpečné likvidovanie napríklad záloh firemného informačného systému a databáz. Skartovačka bezpečne zlikviduje CD alebo DVD médium tak, že z neho nič nepôjde prečítať, či už ide o originálne tvarované disky alebo vypaľované CD-R/RW, DVD-R/RW i DVD-RAM médiá. Použitý krížový rez dokumentov vytvára obdĺžniky o veľkosti 4 x 40 mm.

Senzory, rýchlosť aj kapacita

Pre ľahšie použitie je skartovač vybavený senzorom spustenia a praktickým košom na skartované dokumenty o objeme minimálne 160 litrov. Pre prípad zaseknutia nožov kvôli príliš silnému materiálu je pripravený aj spätný chod. Rýchlosť skartovania je približne 2,3 m / minútu a hlučnosť pri prevádzke nepresahuje 72 dB (A). Tieto stroje sa často inštalujú v kombinácii s hydraulickými lisy, minimalizujúcimi objem skartovaného odpadu.

Vyberáme skartovací prístroj - foto, Hyperbyvanie.sk
 

Stupne bezpečnosti podľa DIN 32757


 

Stupeň bezpečnosti 1: Pre obecné písomnosti (napr. staré zásoby), ktoré majú byť po uplynutí uschovacej lehoty skartované. Max. šírka prúžkov: 12 mm

Stupeň bezpečnosti 2: Pre interné podklady (napr. zlé kópie alebo počítačovéj sjetiny). Max. šírka prúžkov: 6 mm

Stupeň bezpečnosti 3: Na dôverné spisy ako napríklad personálne údaje a dokumenty. Max. šírka prúžkov: 2 mm (dlhé DIN A4) alebo max veľkosť kúskov: 4 x 80 mm

Stupeň bezpečnosti 4: Pre spisy podliehajúce utajeniu, ktoré sú pre podnik existenčne dôležité. Max. veľkosť kúskov: 2 x 15 mm

Stupeň bezpečnosti 5: Na dokumenty klasifikované ako tajné, pre ktoré platia výnimočne vysoké bezpečnostné požiadavky (napr. vládne dokumenty alebo dokumentácia k základnému výskumu). Max. veľkosť kúskov: 0,8 x 13 mm

Stupeň bezpečnosti 6: Novinka od HSM, ktorá zaručuje maximálnu bezpečnosť - predovšetkým ku zničeniu najprísnejšie utajovaných oficiálnych dokumentov. Veľkosť kúskov: 1 x 5 mmtext: Vladimír Iliev

foto: archiv


Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 5

Diskusia

Článok Vyberáme skartovací prístroj zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 242 príspevkov

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Ďalšie príspevky »